ex8

Üye
Merhaba

Şu sıralar elektrikli kaykaylar moda oldu her yerde görülebiliyor.Bir adet bende kendim yapmak istiyorum telefon kontrollü, kumanda kontrollü, eğilerek kontrol etme vs. çok rahatlıkla kodlayabilirim ancak iş motor kısmına gelince pek kafam çalışmıyor. :)

Yakın zamanda bir tanesini incelediğimde hub motor kullandıklarını gördüm.Benimde yapacağım bu elektrikli kaykayda sadece yurtdışında bulabildiğim hub motorlar veya bunun gibi iş yapabilecek örnek motorlara ihtiyacım var.

Kullanabileceğim motorlar ve bunları nerede bulabileceğim hakkında bilgi verebilir misiniz?

Edit:
2 motor 20-30derecelik bir rampada 60-70kglık bir kişiyi taşıyabilmeli :)

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Bahsettiğin motorlar fırçasız diye geçer, hobi-modelcilik sitelerinde ve ebay çin sayfalarında bulursun bunları esc ile kontrol edersin veya mcu ile kendin tasarlarsın.

Dediğiniz şeyi biliyorum ancak istediğim şey şaseye taşmayan bir motor-tekerlek ikilisi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri