HOTSPOT VE KABLOSUZ INTERNET YARDIM

mavigolge

Üye
arkadaslar buyuk bır sıte ıcın kablosuz ınternet sıstemı kurmam gerekıyor daha önce bır kac yurt bınasına kurdum fakat bunu her kata access point koyarak gerceklestırdım sımdı tek antenle bır bınanın tamamına veya bır kac bınaya kablosuz ınternet hızmetı vermem gerekıyor bana bununla ılgılı teknık bılgı ve dokuman bırde malzeme lıstesı gerekıyor bana bununla ılgılı yardımcı olabılecek kısılere mınnettar kalırım sımdıden tesekkurler.. :confused:

kablosuz modemler bildiğim kadarıyla açık alanda 100 kapalıda 30 metre çekim gücü var
herbi bloğa 2 tane koysanız olmazmı

minumum sinyal gücü 24 mps olacak şekilde aktarıcı ve dağıtıcı yerleştirmen lazım. sakın bir binanın erişim noktasını o binanın üstüne koyma misal 2 bina varsa karşı binalara çaprazlama olarak koyarsan en az 15 mps taklaya gecersin. Güclü sinyal veren cihazlar pahalıdır ve kullandığın tüm ekipmanların SRX özelliği olması gerekiyor. iyi bir yapı ve sinyal hesaplaması yaparsan 2Km kadar mesafe açabilirsin(bazı şartlara bağlıdır)

minumum sinyal gücü 24 mps olacak şekilde aktarıcı ve dağıtıcı yerleştirmen lazım. sakın bir binanın erişim noktasını o binanın üstüne koyma misal 2 bina varsa karşı binalara çaprazlama olarak koyarsan en az 15 mps taklaya gecersin. Güclü sinyal veren cihazlar pahalıdır ve kullandığın tüm ekipmanların SRX özelliği olması gerekiyor. iyi bir yapı ve sinyal hesaplaması yaparsan 2Km kadar mesafe açabilirsin(bazı şartlara bağlıdır)

arkadasım verdıgın bılgı ıcın cok saol fakat bana marka modelde verme ımkanın varmı ? bırazdaha ayrıntıya dökebılırmısın ?:rolleyes:
örneğin: bır musterımın ıs yerının 300 metre uzagında bır ılk okul var ve o kulun ınternetı musterımın ıs yerınde full cekıyor sıfreyıde tutturabılırsen ucretsız kullanabılırsın benım uygulayacagım yerdede aynen boyle olması lazım tek antende komple bır bına ;)

Parasal bir sıkıntı yoksa bu ürünü kullanabilirsin,

AIRTIES WOB201 1 P 54Mbps KABLOSUZ OUTDOOR BRIDGE

Ürün Kodu : WOB201
Ürün Marka Model : AIRTIES WOB201 1 P 54Mbps KABLOSUZ OUTDOOR BRIDGE
Çalışma Modları : Repeater, Bridge, Access Point
Standartlar : IEEE 802.11b/g, IEEE 802.3, IEEE 802.3u, IEEE 802.
LAN Portu : 1 x 10/100 Mbps, Auto MDI/MDIX
Kablosuz Özelliği : 54 Mbps, Noktasal 14 dBI anten
Network Arabirimi : RJ 24, Kablosuz
Çalışma frekansı : 2.4 GHz
Güvenlik : WAP, WAP2, WEP, MAC adres filtreleme
Diğer Özellikler : Poe desteği, DHCP Server
Boyutlar : 250mm x 260mm x 70mm, 900 gr.
Açıklama : 4 km'ye kadar noktadan nokataya kablosuz bağlayabi
Açıklama : Türkçe Web arayüzü
Açıklama : Harici bir dairesel (omni-directional) anten takar
Garanti : 24 AY

699 usd+kdv ,den verebilirim

Daha ucuz çözümler için access point kullanabilirsin ,

cok sayıda access poınt kulanmak cok zahmetlı.... verdıgınız urun ısımı cozecek gıbı gorunuyor fakat bır kac yerde urunle ılgılı mesafe konusunda sıkıntılı oldugu belırtılmıs

ornegın ; AIRTIES WOB201 1 P 54Mbps KABLOSUZ OUTDOOR BRIDGE bu urunu kullanan varsa aranızda yardım almak istiyorum. ben bu urunden aldım iş yerim ile ev arasında baglantı kurabilmek için iş yeri ve ev arası yaklasık olarak 80 metre urunun kurulumunu yaptım kendi dahi anteni ile (14db) cephesi acık sekilde eve dogru bakıyor ama nedense disarda sinyal gelirken merdivenlere geldiğimde sinyalden eser yok bu urunun yuksek mesafelerde kullanıldıgını okudum 1.5 km gibi ama ben 80 metrede dahil kullanamıyorum. yanı duvar arkasına sinyal ulasmıyor urunde arızamı vardır yoksa bu urunler sadece acık alanlarda calısmaya uygun sekılde uretılmıs olabilirmi

daha once urunu deneme sansınız oldumu ? verdıgınız fıyatta guzel fakat urunden tam emın olmam en ıyısı olacak herhalde

birde 14 db dairesel anten lazım olur sanırım

Son düzenleme:
farklı fıkırler cıkmayacak sanırım............

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,942
Son üye
Nzmtekin

Yeni konular

Geri