Hotpoint ariston wmf 702 Fazla Su Alıyor Yardım

hotpoint ariston wmf 702 Kazanın bilyesini değiştirdim. Daha sonra makineyi topladıktan sonra.

Makineyi çalıştırıyorum. Suyu çok alıyor. Çamaşır makinesinin kapağının yarısına kadar geliyor neredeyse... (Makineyi sökmeden önce böyle bir problem yoktu.

Ventilleri kontrol ettim çalışıyor. Onlarda sıkıntı yok.

prosestat ayarından mı ? acaba deyip ayarlarıyla da oynadım. Yine aynı şekilde çok su alıyor.

Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Makinanın su giriş yerinde hortumun bağlandığı yerde iki adet valf lar var onları değiştir. Benimde öyle olmuştu değişince halloldu.

Makinanın su giriş yerinde hortumun bağlandığı yerde iki adet valf lar var onları değiştir. Benimde öyle olmuştu değişince halloldu.

O valfleri kontrol ettim hocam. Onlar çalışıyor. Makineyi açmadan önce, makine çalışıyordu. Bilyeleri dağılmıştı. Bilyeleri değiştireyim dedim. Toplarken bişeyleri gözden kaçırdım sanırım. Yoksa o valfler vs makineyi açmadan önce çalışıyordu. Cevabınız için teşekkür ederim. İyi geceler...

kaçırıyor olmalı hem kurcalanmış değiştir yenileri ile gör farkı çalışıyor olsada.

Makina da su varken prosestat ince hortumu nu yerinden çıkar ağzınla hortumu ufle daha sonra hortum içindeki havayı geri kaçırmadan yani hortumu eline sık ve yerine tak makina içindeki suyu tahliye et ve yeniden şu almasını sağla büyük ihtimal sorun çözülmüş olur.

Makina da su varken prosestat ince hortumu nu yerinden çıkar ağzınla hortumu ufle daha sonra hortum içindeki havayı geri kaçırmadan yani hortumu eline sık ve yerine tak makina içindeki suyu tahliye et ve yeniden şu almasını sağla büyük ihtimal sorun çözülmüş olur.
Arkadaş ayarlarını kurcalamadan yapmalıydı şimdi kurcalanmış haliyle fabrika çıkışlı gibi çalışmaz, @capablanca35 prosestatı değiştirip aynı şekilde üfleyip tak.

kazanı birleştirirken yanlış birleştirmişsiniz.tekrardan sökün prostat hortumunun içine su giriyor o girişi engelleyin.prosestatla falan alakası yok bu işin.

bu pres kazan yaparken dikkatli olmanız lazım.silikonu doğru yerlere çekmeniz gerekiyor çekmemişsiniz maalesef.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,966
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri