Hoparlör güçlendirmek

Merhaba, uzun zamandır aklımda olan bir konuyu bilir kişilere danışmak istedim. Elimde 400 wattlık amfi var. Subwoofer a ekstra transistör desteği yapabilir miyim? Şimdiden cevaplayan herkese teşekkür ederim.

Bence besleme voltajı aynı olduğu müddetçe çıkışa paralel transistör yapmak ses gücünü arttırmaz.

Teşekkür ederim. Peki güçlendirmek için önerebileceğiniz herhangi birşey var mı?

2 GHz CPU yu 4ghz overclock yapabilir miyiz, yapamayız. Tasarımı kurtaramaz . Ama ekstra sogutmayla 2.5ghz yaparız . Bu da benzer şekilde. Mantık yürütüyorum hoparlör 4 ohm ise 3.2ohm denenebilir. Hatta çıkış tranzistorleri değiştirilerek veya soğutucu desteğiyle veya paralel transistorle desteklenerek 2 tane 4ohm hoparlör paralel bağlanabilir. Kısacası profesyonel destek ve yapmayı kafaya takmış olmaniz lazım. Olay amfinin tasarımına da bağlı. Ben şahsen orijinal tasarımı kurcalatmazdim. Yetmiyorsa satın, yenisini alın.

Bir de şu var ki anfi giriş gücünüz yeterli mi. Giriş gücünü bir miktar arttırmayı deneyin, distorsiyona sebep olmayacak kadar arttırma payı illa ki vardır.

Bilgim dahilinde cevapladım, daha iyi fikri olan arkadaş varsa yardımcı olsun.

Son düzenleme:
2 GHz CPU yu 4ghz overclock yapabilir miyiz, yapamayız. Tasarımı kurtaramaz . Ama ekstra sogutmayla 2.5ghz yaparız . Bu da benzer şekilde. Mantık yürütüyorum hoparlör 4 ohm ise 3.2ohm denenebilir. Hatta çıkış tranzistorleri değiştirilerek veya soğutucu desteğiyle veya paralel transistorle desteklenerek 2 tane 4ohm hoparlör paralel bağlanabilir. Kısacası profesyonel destek ve yapmayı kafaya takmış olmaniz lazım. Olay amfinin tasarımına da bağlı. Ben şahsen orijinal tasarımı kurcalatmazdim. Yetmiyorsa satın, yenisini alın.

Bir de şu var ki anfi giriş gücünüz yeterli mi. Giriş gücünü bir miktar arttırmayı deneyin, distorsiyona sebep olmayacak kadar arttırma payı illa ki vardır.

Bilgim dahilinde cevapladım, daha iyi fikri olan arkadaş varsa yardımcı olsun.
Teşekkür ederim. Giriş gücünü arttırmak aklıma gelmemişti. Deneyeceğim.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri