DIY Hoparlör sistemi

birisiymsi

Üye
Herkese iyi günler diliyorum öncelikle. Yıllar evvel çinden bir DIY bluetooth hoparlör devresi aldım kutuların arasından buldum. Şema sorunsuz fakat aldığım hoparlörlerden mi yoksa ben eklemem gerekenleri mi bilmiyorum emin değilim ki bu yüzden yardım istiyorum. 2x5w Amfisi var elimde 4ohm 3w 2 adet stereo bağladım ses güzel fakat sesi sona getirmeye kalmaz hoparlörün basları aşırı veriyor hatta kabininde değilken yavaş yavaş ilerliyor.:D Haliyle bu kadar yoğun basta ses bozuluyo çızırtı yok ama yüksek bas var. Bunu ne ekleyerek çözebilirim yardımcı olursanız sevinirim.

En kolay yöntem olarak EQ ayarı ile bass seslerini azaltabilirsin.
Genelde herkes bass seslerin daha yüksek olmasını ister fakat sizde tam tersi bir durum söz konusu :)

En kolay yöntem olarak EQ ayarı ile bass seslerini azaltabilirsin.
Genelde herkes bass seslerin daha yüksek olmasını ister fakat sizde tam tersi bir durum söz konusu :)
Doğru :D Bass seslerini çok sevmiyorum kendi büyük kabinimde de bassları büyük pasif bir radyatör ile basınçla sağlıyorum onda ton kontrol ayarı var fakat buna istediğim ayarı nasıl yapacağım bilmiyorum. EQ denedim fakat en düşük seviyesinde bile nafile.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,172
Kullanıcılar
449,936
Son üye
AsilOzgenc

Yeni konular

Geri