Hidrofor hıçkırık tutmuş gibi

10 katli bir sitede hidrofor surekli durup kalkiyor sikayeti vardi. Manometre 2 ile 4 bar arasi vuruyor. Motor surekli sert sekilde durup kalkiyor. Yeni hidrofor aldirdik. Ayni sekilde sert bi sekilde kalkip duruyor. Panosu uzerinde. Kontaktore direk basinca duzgun calisiyor. Panoya baglayinca ayni sekilde vurup calisiyor. Durmadan ayni seyi yapiyor. Ilk defa gordugum bi durum. Ustalarimiza danişmakta buldum cozumu.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
10 katli bir sitede hidrofor surekli durup kalkiyor sikayeti vardi. Manometre 2 ile 4 bar arasi vuruyor. Motor surekli sert sekilde durup kalkiyor. Yeni hidrofor aldirdik. Ayni sekilde sert bi sekilde kalkip duruyor. Panosu uzerinde. Kontaktore direk basinca duzgun calisiyor. Panoya baglayinca ayni sekilde vurup calisiyor. Durmadan ayni seyi yapiyor. Ilk defa gordugum bi durum. Ustalarimiza danişmakta buldum cozumu.
Bu mevzunun uzmanı değilim ama gözüken şu . Otomatik kontrol de birşey motoru devreden çıkartıyor, sonra kendi tekrar start alıyor. Tekrar sallıyorum dikkat buda ancak bir basınç svici olabilir . Çok atıyor olabilirim . Konunun uzmanları kusura bakmasın.

sıstemde hava yok, bır fıncan su bıle alsan, presostat moturu devreye alıyor, su kullanma bitince 4 bara ulaşdımı stop edıyor.

ayrıca, 10 kat ıcın 4 bar bence düşük deger, gercı 4 bar, 40 metre yapar ama, presostat kaç bara ayrlı bılmıyorum. Su debisi kaç metreküp.
Hıdroforun tankına hava basdırmanız gerek. Son kata su basabılıyormu.Bence duruslarda vurmaması için, cıkıs borusuna, klepe tarzı ( adı aklıma gelmedi) duzenek taktırmanız faydalı olur

Diger panoda da ayni olayi yapti sifir pano taktık. Fakat gerilimi olcmedik. Olabilir.
Zeybek usta motora enerji verir vermez yapiyor bu olayi. Basinctan olacagini sanmiyorum.

Arkadasım sordun söyledım.
, yaşadıgım olaydan örnek alarak anlattım, bu arada aklıma gelmıyen, klepe benzeri aparat "çekvalf " dıye geçer.
Senın hıdorfor tankında hava varmı ölçdürdünmü.
Sorununa her careyi aramıs cok yere başvurmusuni,Baskaların söylemediği, yapmadıgın tek olay bu kaldı..

Hava tanki 5 bar. Flatoru kisa devre yaptim ondada sikinti yok. Cekvalf var. Manuel kontaktore bastigimda gayet iyi calisiyor fakat pano uzerinden enerjilendirdigimde 10 saniyede 5 defa devreye girip cikiyor.basinc salteri saglikli calisiyor. Yapmadigim tek sey Under ground un soyledigi kontaktorun bobinine gelen gerilim.

İlk
Hava tanki 5 bar. Flatoru kisa devre yaptim ondada sikinti yok. Cekvalf var. Manuel kontaktore bastigimda gayet iyi calisiyor fakat pano uzerinden enerjilendirdigimde 10 saniyede 5 defa devreye girip cikiyor.basinc salteri saglikli calisiyor. Yapmadigim tek sey Under ground un soyledigi kontaktorun bobinine gelen gerilim.
ilk yapman gerekenleri son a birakmissin sanirim

Cekvalf bozuksa geri kaciracagindan basinc artar dur kalk sebebi olabilir sert sekilde durmasinin sebebide bu olabilir

Dur kalk yaptigi sirada basinc salterini kontrol edin

Forum istatistikleri

Konular
127,963
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri