Heifer 640 fırın ankastre

Ahmet7181

Üye
Iyi aksamlar ;
Heifer 640 marka firinim var(ankastre) firin da soyle bi arizaya rastladim firinin derecesini aciyorum 15 20 dk isiniyor isiya ulasinca firin kapaniyor isiklarini ve isisini kesiyor vs 10 15 dk sonra tekrardan kendiliginden calismaya basliyor benim bildigim surekli ayni isiyi vermesi lazim yada 2.3 dk sonra calismaya baslamasi lazim

Gecenlerde ankastre firini dolabindan cikartip yerde calistirdim yine isisina geldiginde kendini kapatti ama bu sefer 2 dk sonra tekrar calisti yani olmasi gerekeni yapti .. tekrar tezgaha soktugumda firini yine ayni arizaya gecti kendjni kapatip 10 15 dk sonra calistirmaya ..

Not : servis termikten dir diye yeniledi..

Bi fikri olan varmi yada tavsiyesi

ısı algılayıcıları var büyük ihtimal onunla ilgili bir sorun.
fırını yerinden çıkardığınız zaman fırın çabuk sağumaya başlıyor ve fırın tekrardan çalışmaya başlıyor.
yerine taktığınızda ise fırın geç soğumaya başlıyor. geç soğuduğu içinde geç çalışıyor.

Firinin icinde rezistansin yaninda bi cubuk var bu cubuksa civa mi var acaba isiyi algilayan bu olabilirmi .
59928

içinde yağ var. eğer bir akıntı var ise kontrol ediniz.
bir akıntı söz konusu ise patlaktır.
iki adet olması gerekir
biri dış ısı
diğeride iç ısı
yada bir adet iç ısı için kullanılmış olabilir.
anlattığınız soruna göre ısı ile ilgili bir problem var görünüyor.

evet ısı algılayıcı parça uzun olan. uç kısmını kontrol edin bir açıklık var mı diye. yada bir ıkıntı izi gibi. benim tahminim bu yönde. sizde iyice bir gözden geçirin.

Firinda ki izler yemek vs yapilmisti o yuzden kirli idi :) hafta sonu tekrar deneyecegim . Peki o sensoru rezistans dan soksem disari firinin ustune alsam ne olabilir ?

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri