ICF Ankastre firin alt rezistants degisimi

kazimbey

Üye
Merhaba,
Bugun firini calistirdiktan 15 dak sonra sartel attirdi, birde baktik firinin icindeki yemegin ustu pisiyor altinda isinma yok, Bu arada firin ICF marka Statik 497 modeli (O60CO100F) Toplam guc 2097W

Ankastra ICF firinimizi yerinden cikartip alt rezistans kontrol ettigimde hepinizin tahmin edecegi uzere degismesi gerekiyor,

Soru 1= Bu alt rezistansi nerden bulabilirim, illaki bu marka model icin olanimi almam mi gerekir, baska generik rezistans olurmu alirken 1200 veya 1400 gibi W degerine mi bakmak lazim.

Soru 2= Bunu degistirmek zor bir islem midir, Firinin icinde tabanda sokup cikarabilecegim kapak vida benzeri bir sey goremedim, firin icinde sirt kisminda iki vida gordum bunlari cikardiktan sonra mi taban cikacak acaba? ICF modeller icin bilen varsa memnun olurum
Fikir vermesi icin bir kac resim ekliyorum

aBnjGd.jpg

NbL31k.jpg

Y5dMND.jpg

ic traftaki sirtaki vidalari mi sokmem gerekiyor, yoksa firinin arkasindaki kapagi acarak mi alt rezistana ulasabilirim, baslamadan tecrubeli ustalara danisayim dedim.
Birde nerden satin alabilirim bu alt rezistanti, yasadigim yer 50 bin nufuslu kucuk bir yer, buda isleri pek kolaylastirmiyor

ICF firinlar yerli mali oldugu icin cabuk cevap gelir diye umuyordum, aslinda internette gordugum sikyetlerde ICF markalarda sureki gorulen bir durummus,
youtube da degisim videolari buldum ama ICF ler icin bulamadim

Bir arkadas ICF nin parcalari arcelik ve Bocsh a gore daha pahalidir arcelik 15TL is ICF ninki 40TL civari olur genelde dedi, dogrumudur, bilgisi olan varmi? Tesekkurler

Nerden alicaz, nasil takicaz bir fikri olan yokmudur

Bir daha yerli urun masallarina kanip, parcasi ucuz olur hemen bulunur hikayelerine inanip, Turk mali alirsam, al bir alman mali elektronik esya, mesala Bosch marka firinimda olsaydi bu sorun 20 cevap gelirdi simdiye kadar, demekki memleketin delisi bir ben gidip ICF almisim,
dersimi aldim

Buyuk ihtimal bu sorunu hallettikten sonra bir kac ay sonra yine ayni veya farkli bir sorunu cikacak yine benzer sorunlar yasayacagiz.....

ICF firin kullananlarin tecrubeleri nelerdir, yokmu benden baska ICF marka firin kullanan, yada tavsiyeniz nedir, cope atip, avrupa mali bir firin mi alayim???

Yuvadan çıkarıp vidaları sök fakat daha önce benzr tamir tecrüben yoksa hiç kalkışma.

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri