head-end sistemler

electrics

Üye
arkadaşlar head-end sistemi kuracagiz mesela, 32 kanal için 8 tane 4lük receiver var 2 çanak bir yerel yayin var, sizden ricam bu sistemi baştan sonra anlatmaniz, çanaktan başlayarak son tv prizine kadar, sirayla hangi kablo ve cihazlara giriyoruz cikiyoruz, bilen varsa lütfen yazsin bu foruma yazdim kusura bakmayin bilemedim baska hangi forumda yazabilirim

tşkkr ederim ama oraya zaten baktim, ben olayin mantigini tam çözemedim, mantik derken aslında baglanti olayini...

Arkadaşım kuracağın sistemde kaç tane blok var belirtebilirmisin

arkadaşım tek blok düşün bir binaya dagilacak

mrb arkadaşım sırasıyla.çanak antenden sisteme geliyorsun.kullanman gereken lnb Quattro olacak.katlara tek kablo çıkacaksın bu tek kablo catv11 anten kablosu olması yararınadır.bu kablo top off lara bağlanır.kattan kata gir çık.top offın çıkışından amplifikatöre bağlanır amplifikatör çıkışından.switchler ordanda tv ye gidersin.benim hatırladığım kadarıyla böyle olması gerekiyor.çok uzun zamandır yapmadığım bi sistem.malum maliyeti yüksek..........

Son düzenleme:
benim asil sormak istedigim catidan 2 canak ve 1 yerel yayin anteninden asagiya sistem odasina kac kablo gelir? neden?

arkadaşım yerel anten için tek kablo.istersen iki adet çekebilirsin yedekli olsun.diğer çanaklarda QUATTRO lnb kullanacağın için çanak başına 4 adet kablo çekmen gerekir.

tamam o zaman 9 tane kablo gelecek, bunlar receiverler a nasil girecek bir switch mi kullanacagiz? multiswitch falan?

electrics,
headend sistemde kullanacagın uydu kanalı sayısı kadar çıkış verebilen multıswitch 'e yayınlarını almak istedigin uydu lara yönlendirilmiş çanaklardan giriş yapmalısın. multıswitch çıkışları reciverlere baglanacak, reciver çıkışları modulator e verilerek yayın tek kablo ile dagıtıma verilebilir hale gelir. dagıtım kullanıcıların yerleşimine göre seçilerek yapılır....

Forum istatistikleri

Konular
128,292
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri