Hdmi cikisli bir cihaz görüntüsü telefona aktarilabilirmi ?

kukarace1

Üye
Merabalar arkadaslar aklimda yapmak istegim bir proje var ve cihazin hdmi goruntu cikisi var ve ben bu goruntuyu kablo yada bluetooh gibi bir baglanti ile telefonda izlemek istiyorum daha once bu tarz tecrube yasiyan arkadaslar varda yorumlarinizi ve yardiminizi almak isterim.

Doğru mu anladım..Telefon ekranındaki görüntüyü TV'den izlemek istiyorsunuz?

Doğru mu anladım..Telefon ekranındaki görüntüyü TV'den izlemek istiyorsunuz?
Hayir tam tersi
Dvd Oynatici gibi bir cihaz dusunun ben bunun video cikasindan telefona goruntu aktarmak istiyorum yani dvd yi telefonda izlemek istiyorum gibi bir ornek verebilirim scart tos yada hdmi cikisli bir cihaz olabilir
Tam tersi.;)
Doğrusu böyle bir şey belki bir yazılım ve uygun donanımla, usb/otg üzerinden olabilir.
Mesela dizüstü bilgisayarın da vga/hdmi çıkışı var ama girişi yok.
Evet kesinlikle dogru bence boyle birsey var ama ben arastirma yaptigimda genelde benim yapmak istedigim islemin tam tersi merak konusu oldugu icin o konular cikiyor karsima ve hic bir sitede bilgi bulamiyorum

Cep telefonundan izlemeniz şart mı çünkü anladığım kadarı ile size ekran lazım..Ekrandan işlem yapacak mısınız? yoksa sadece görüntü mü izlemek istiyorsunuz.

Cep telefonundan izlemeniz şart mı çünkü anladığım kadarı ile size ekran lazım..Ekrandan işlem yapacak mısınız? yoksa sadece görüntü mü izlemek istiyorsunuz.
Evet ekranda olabilir ama maliyet artiyor onun yerine herkezin cebinde bir cep telefonu varken ekran gereksiz maliyet oluyor diye dusunuyorum

İslem yapilmiycak sadece goruntu

Moderatör tarafında düzenlendi:
Anladım..Açıkçası Bilgisayardan aktarım var (telefonu yada tableti ikinci ekran gibi kullanmak) ama medya oynatıcıdan bilmiyorum.Bakmak lazım.

Anladim yorumlariniz icin tesekkurler

Merabalar arkadaslar aklimda yapmak istegim bir proje var ve cihazin hdmi goruntu cikisi var ve ben bu goruntuyu kablo yada bluetooh gibi bir baglanti ile telefonda izlemek istiyorum daha once bu tarz tecrube yasiyan arkadaslar varda yorumlarinizi ve yardiminizi almak isterim.

tv nizin bu özelliği varsa hiç masrafsız yoksa çeşitleri vardır miracast vs .
https://tr.aliexpress.com/af/miraca...acast&catId=0&initiative_id=SB_20200126134332
video

20200127_133059.jpg
20200127_133109.jpg
20200127_132837.jpg
20200127_132633.jpg
20200127_132546.jpg

Son düzenleme: