hd yayın nasıl izlenir

arkadaşlar full hd lcd tv aldım yayınlar çok bozuktu hd rececerini de aldım gözle görülür bir düzelme oldu yanlız sadece trt hd diye bir tane hd yayın var d ve starın felanda hd leri var ama bunların yanında dolar işareti var açılmıyor yani bunlar bedava değilmi bunlar nasıl izlenir trt hd cam gibi ama diğer hd lere nasıl bakılır acaba saygılarrr....

hd yayınların bir çoğu dijital platformlar adı altında ücretlidir
digitürk,d-smart,teledünya gibi 1 ay içerisinde yanılmıyosam atv hd ve show hd çıkacak
türksat4 uydusu yapılma aşamasında fıratıldıkdan sonra hd yayınlarda çoğalma bekleniyor fakat ne kadarı ücretsiz ne kadarı ücretli olur şansa kalmış ben d-smart abonesiyim
kanad hd, star hd,discovery hd showcase,anımal planet hd, hden,eurosport hd,trt hd, izliyorum bunun yanında hd4man,hdwoman,sinema tv hd 1 ve 2 yi extra bir ücret ödemeden izleyemiyorum.
bu arada hd recever ini scart kablo ile izleme onun özel (hdmı) altın kaplama lı özel kablosu var onu alırsan dahada net izlersin.
dahada kötüsü lcd tv ler bi işe yaramaz bende aldım ama pişmanım şimdi 3d li 3 boyutlu led tv ler var onlar daha harika ama nasıl yetişecez :)
hologram tvler test aşamasında
tv de pişen yemeğin kokusunu veren tv lerde yapılma aşamasında.

hd yayınların bir çoğu dijital platformlar adı altında ücretlidir
digitürk,d-smart,teledünya gibi 1 ay içerisinde yanılmıyosam atv hd ve show hd çıkacak
türksat4 uydusu yapılma aşamasında fıratıldıkdan sonra hd yayınlarda çoğalma bekleniyor fakat ne kadarı ücretsiz ne kadarı ücretli olur şansa kalmış ben d-smart abonesiyim
kanad hd, star hd,discovery hd showcase,anımal planet hd, hden,eurosport hd,trt hd, izliyorum bunun yanında hd4man,hdwoman,sinema tv hd 1 ve 2 yi extra bir ücret ödemeden izleyemiyorum.
bu arada hd recever ini scart kablo ile izleme onun özel (hdmı) altın kaplama lı özel kablosu var onu alırsan dahada net izlersin.
dahada kötüsü lcd tv ler bi işe yaramaz bende aldım ama pişmanım şimdi 3d li 3 boyutlu led tv ler var onlar daha harika ama nasıl yetişecez :)
hologram tvler test aşamasında
tv de pişen yemeğin kokusunu veren tv lerde yapılma aşamasında.

doğru tabi yetişemeyiz ama lcd de bile hd yayın çok süper dediğiniz gibi hdmi kullanıyorum zaten teşekkürler...

arkadaşlar full hd lcd tv aldım yayınlar çok bozuktu hd rececerini de aldım gözle görülür bir düzelme oldu yanlız sadece trt hd diye bir tane hd yayın var d ve starın felanda hd leri var ama bunların yanında dolar işareti var açılmıyor yani bunlar bedava değilmi bunlar nasıl izlenir trt hd cam gibi ama diğer hd lere nasıl bakılır acaba saygılarrr....

lnb nıde hd ye cevırdın mı? kardesm..

Son düzenleme:
lnb nıde hd ye cevırdın mı? kardesm..

HD yayınların LNB ile alakası yoktur

HD yayınlar 2 kısımdır
1-paralı yayın (digitürk,d-smart,teledünya )gibi
2-bunlara bağlı olmadan bağımsız yayın yapan hd yayınlar trt hd, atv hd,BBC hd gibi

ben d-smart üzerinden
1-atv hd
2-kanald hd
3-eurosport hd
4-star hd
5-atv haber hd
6-anımal planet hd
7-discover hd
8-bbc hd
9-üniversal hd
10-movie smart hd
11-trt hd
kanallarını izliyorum ve türkçe aylık 20 tl karşılığında kanallar zamanla dahada artacak

HD yayınların LNB ile alakası yoktur

HD yayınlar 2 kısımdır
1-paralı yayın (digitürk,d-smart,teledünya )gibi
2-bunlara bağlı olmadan bağımsız yayın yapan hd yayınlar trt hd, atv hd,BBC hd gibi

ben d-smart üzerinden
1-atv hd
2-kanald hd
3-eurosport hd
4-star hd
5-atv haber hd
6-anımal planet hd
7-discover hd
8-bbc hd
9-üniversal hd
10-movie smart hd
11-trt hd
kanallarını izliyorum ve türkçe aylık 20 tl karşılığında kanallar zamanla dahada artacak

pekı neden hd lnb ler var?

ben 8 yıl önce aldığım ve hala kullandığım eski LNB ile çok net ve güzel biçimde izliyorum hakeza bu LNB mi söküp dayımın oğluna verip kendime yenisini aldım HD yada hd olmayan LNB araştırmadan rastgele alıp yine izliyorum sorunuza gelince tahminen;

1-belki daha net daha güzel görüntü (sanmam)
2-bu mantığı yaygınlaştırarak pazar oluşturmak (kurnazdır bizim millet)
3-belki farklı digital hd cihazlar hd LNB ile çalışıyor (sanmam çünki aldığım HD makine son model next ve d-smart uyumlu)

Türksat uydu yayınları 10.7...12.75 GHz frekans bandı aralığında yapılmakta bu yayınları izlemek için ise ''üniversal LNB'' kullanılır. HD yayınları izleyebilmek için cihazın HD yayınlara uyumlu özellikte olması gerekir LNB ile ilgisi yoktur.
Analog yayınların yapıldığı dönemlerde 10.7 .....11.7 GHz frekans bandında kullanılan LNB ler le Türksat yayınlarının üst bant takileri izlemek mümkün değildi ( şu anda bu LNB leri bulabilmekte herhalde çok zordur).
HD LNB, satıcının ürününü satmaya yönelik bilgisizlikten öteye kötü niyetidir.....

Türksat uydu yayınları 10.7...12.75 GHz frekans bandı aralığında yapılmakta bu yayınları izlemek için ise ''üniversal LNB'' kullanılır. HD yayınları izleyebilmek için cihazın HD yayınlara uyumlu özellikte olması gerekir LNB ile ilgisi yoktur.
Analog yayınların yapıldığı dönemlerde 10.7 .....11.7 GHz frekans bandında kullanılan LNB ler le Türksat yayınlarının üst bant takileri izlemek mümkün değildi ( şu anda bu LNB leri bulabilmekte herhalde çok zordur).
HD LNB, satıcının ürününü satmaya yönelik bilgisizlikten öteye kötü niyetidir.....

olabılır tskler..

Mesela normal kanalların HD olanları var ya onları izlemek içinde paralı üye mi olmak gerekiyor?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri