Hazır kodda hata alıyorum

Herkese merhaba,
Arduino içerisinden Adafruit sitesinin kütüphanesini indirdim. Kütüphaneyi kurarken farklı kütüphanelere de ihtiyacım olabileceğini ve onları da indirmesini isteyip istemediğimi sordu ve ben hepsini indirdim. Daha sonra kütüphanenin içindeki örneklerden birini kontrol etmek amacıyla derleme butonuna bastım ve bana hata verdi.(Aynı hatayı başka örnekte de veriyor.) Bu hatanın sebebini bilen ya da anlayan varsa anlatabilir mi? Şimdiden çok teşekkürler.

Hata kodu:

Arduino: 1.8.15 (Windows 8.1), Board: "Arduino Uno"

In file included from C:\Users\KenanPC\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_990483\adafruitio_00_publish.ino:18:0:

config.h:49:1: error: 'AdafruitIO_WiFi' does not name a type

AdafruitIO_WiFi io(IO_USERNAME, IO_KEY, WIFI_SSID, WIFI_PASS);

^~~~~~~~~~~~~~~

adafruitio_00_publish:26:1: error: 'AdafruitIO_Feed' does not name a type

AdafruitIO_Feed *counter = io.feed("counter");

^~~~~~~~~~~~~~~

C:\Users\KenanPC\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_990483\adafruitio_00_publish.ino: In function 'void setup()':

adafruitio_00_publish:39:3: error: 'io' was not declared in this scope

io.connect();

^~

adafruitio_00_publish:42:23: error: 'AIO_CONNECTED' was not declared in this scope

while(io.status() < AIO_CONNECTED) {

^~~~~~~~~~~~~

C:\Users\KenanPC\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_990483\adafruitio_00_publish.ino: In function 'void loop()':

adafruitio_00_publish:59:3: error: 'io' was not declared in this scope

io.run();

^~

adafruitio_00_publish:64:3: error: 'counter' was not declared in this scope

counter->save(count);

^~~~~~~

C:\Users\KenanPC\AppData\Local\Temp\arduino_modified_sketch_990483\adafruitio_00_publish.ino:64:3: note: suggested alternative: 'count'

counter->save(count);

^~~~~~~

count

exit status 1

'AdafruitIO_WiFi' does not name a type

This report would have more information with
"Show verbose output during compilation"
option enabled in File -> Preferences.

bazı tipleri ve değişkenleri tanımlaman gerekiyor anladığım kadarıyla

AdafruitIO_WiFi bir type değil demiş bunun gibi bir tane daha var, bu tip kütüphaneleri eklemek için önce çalışma klasöründe olduğuna ve kütüphane fonksiyonlarının doğru tanımlandığına dikkat etmek gerekiyor

önce kendi basit fonksiyon,kütüphane ve objelerinizi kullanmayı öğrenin sonra bu kütüphanelere geçmenizi önderirim kolay gelsin.

Adafruitio nun resmi github sayfasında şöyle yazıyor.

"This library provides a simple device independent interface for interacting with Adafruit IO using Arduino. It allows you to switch between WiFi (ESP8266, ESP32, ESP32-S2, Airlift, WINC1500, & WICED), Cellular (32u4 FONA), and Ethernet (Ethernet FeatherWing)."

Yani arduino uno için yazılmamış. Board manager dan esp8266 veya esp32 seçerek tekrar dene.

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,841
Son üye
nazoyata

Yeni konular

Geri