Haydi biraz Zenginin parasını hesaplayalım

Aslında sayılar üzerinden gitmenin pek bir anlamı yok. Sayılar sizi yanıltabilir. Önemli olan eldeki paranın alım gücüdür. 10k TL/$/€ her ne ise 13k TL/$/€ olsa bile günün sonunda 10k TL/$/€ para ile alabildiklerini 13k TL/$/€ ile alabiliyor ve elinde fazladan para kalıyorsa o zaman kârdasın demektir.

Maalesef ülkedeki enflasyon dolar ve altını geçmiş durumda. Geçen haftaki 10bin liranın satın alabileceği tereyağını bu hafta 13 bin liraya alamazsınız. Şöyle ki ekonomi yokuş aşağı gitmeye başladığı zaman elinizdeki tüm mallar suni olarak değerleniyor ama paranız değerlenmiyor. Kimse elindekini haftaya zamlanacak endişesiyle veya beklentisiyle satmak istemiyor. Arz düştüğü için fiyatlar doğal olarak artıyor. Sonuç; biz gaz kuyrukları yağ kuyrukları gördük diyen dayılar bir kez daha görebilirler bu kuyrukları. Geçen sefer için devleti suçladılar ama bu sefer kesin dış güçleri suçlayacaklardır. Ne diyelim Allah sonumuzu hayır etsin.

Geçen sefer için devleti suçladılar ama bu sefer kesin dış güçleri suçlayacaklardır.
Ne ise eskilerin dediği 'gibi zenginin malı züğürtün çenesini ağrıtırmış'.
@FakirMaker kardeşim kesinlikle dış güçlerin işi bu konuda seninle aynı fikirdeyim. çünkü bizimkiler 3-5 maaş almaktan başka bir iş yapmıyorlar. yaptıkları tek şey üretimi nasıl azaltırız ki bu ülke daha hızlı batsın.

Sayın @macix ustam, zenginin parası fakirin çenesini aslında yormuyor. nasıl kazandıklarını bildikleri için onlara ve arkalarındakilere dualar ediyorlar. benim (bizim) zamanımızda hakkıyla çalışıp zengin olanlar takdir edilirdi, amma ve lakin işçisinin sırtından kazanan şerefliler onların sigortasını yatırmaz, hak ettikleri ücret ve primleri ceplerine atarak zengin olanları da gördük. o ezilen, sömürülen işçilerin emekçilerin hiç birinin ahı yerde kalmadı. benim (emekçilerin hepsi dahil) sırtımdan, alın terimden, emeğimden gasp edip kim haksız kazanç sağladıysa iki cihan bir araya gelse de hakkımı helal etmiyorum, etmiyeceğimde. hele ki bunlar ALLAH - kitap - vatan - millet - sakarya diyen kanı bozuklar ise; ben cehennemde yanmaya razıyım çoluklarından çocuklarından çıksın, gün yüzü görmesinler, benim çektiğim acıların binlerce katını çeksinler. benim yediğim soğan zeytin ekmeği bile yiyemesinler. bana beddua etme diyenlere söyliyeyim ne affederim, ne hakkımı helal ederim ne de ALLAH'a havale ederim. çünkü ben TANRI değilim affedeyim.

@FakirMaker kardeşim kesinlikle dış güçlerin işi bu konuda seninle aynı fikirdeyim. çünkü bizimkiler 3-5 maaş almaktan başka bir iş yapmıyorlar. yaptıkları tek şey üretimi nasıl azaltırız ki bu ülke daha hızlı batsın.

Sayın @macix ustam, zenginin parası fakirin çenesini aslında yormuyor. nasıl kazandıklarını bildikleri için onlara ve arkalarındakilere dualar ediyorlar. benim (bizim) zamanımızda hakkıyla çalışıp zengin olanlar takdir edilirdi, amma ve lakin işçisinin sırtından kazanan şerefliler onların sigortasını yatırmaz, hak ettikleri ücret ve primleri ceplerine atarak zengin olanları da gördük. o ezilen, sömürülen işçilerin emekçilerin hiç birinin ahı yerde kalmadı. benim (emekçilerin hepsi dahil) sırtımdan, alın terimden, emeğimden gasp edip kim haksız kazanç sağladıysa iki cihan bir araya gelse de hakkımı helal etmiyorum, etmiyeceğimde. hele ki bunlar ALLAH - kitap - vatan - millet - sakarya diyen kanı bozuklar ise; ben cehennemde yanmaya razıyım çoluklarından çocuklarından çıksın, gün yüzü görmesinler, benim çektiğim acıların binlerce katını çeksinler. benim yediğim soğan zeytin ekmeği bile yiyemesinler. bana beddua etme diyenlere söyliyeyim ne affederim, ne hakkımı helal ederim ne de ALLAH'a havale ederim. çünkü ben TANRI değilim affedeyim.
Sırf bu yüzden ahiret günü var.
Herkes yaptığının hesabını bir gün verecek.
Ama iyi ama kötü............

Forum istatistikleri

Konular
128,181
Kullanıcılar
449,948
Son üye
ugur666

Yeni konular

Geri