Hava Perdesi Uzaktan Kumanda Devresi

cantezman

Üye
Hava perdeleri için uzaktan kumanda devresi yapmak veya yaptırmak istiyoruz.Toplamda 4 düğme 1.aç kapa 2.sıcak soğuk değişimi 3.hız düşürme (-) 4.hız arttıma (+) bu konuda yardımlarınızı bekliyorum.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Klimalar için satılan AC remote kontrol kartı veya bir diğer adıyla klima pilot kartı var. Fiyatıda 40-50 TL civarında. bu kart ve bu karta ait kumanda, istediğin işlemleri yerine getirebilir gibi görünüyor.

bir şema verme sansınız olur ise onun üzerinden gidelim en azından

Dostum 4 kanal 6 kanallı uzaktan kumanda şemaları mevcut.
Denemedim ama yapan arkadaşlar mevcut. Ama yinede tavsiyem hemmuhhemtek arkadaşımızında tavsiyesi ile aynı. Klimalar için satılan harici kart ve kumanda önerimdir.

Ama yinede şema isterim denemek isterim derseniz çok kanallı röle kontrol şemalarından size temin edebilirim.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri