Hareket sensörleri ve yanma süresini uzatmak

bu bahsettığın zaman rölesının bağımsız çıkışları varsa tamam dedığın gıbı olur ama ben gormedım bağimsız zaman dılımı olan röle :)yaşimiz geçmış ama olsun araştırmak her zaman ıyıdır ılk defa zıden duyuyorum zaman rolesı 4 çikiş ayrı ayrı zaman kurulabılır olanı

Hayır benim dediğim gibi bence siz yanılıyorsunuz...:) iyi okuyun

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
arkadaşlar
eypd ustamın anladığı mantık doğru ve önerdiği malzeme işimi görüyor
hepinize teşekkürler...

acele bi kumanda devresi yaptım eksikleri olabilir kontrol edin ;

bu bahsettığın zaman rölesının bağımsız çıkışları varsa tamam dedığın gıbı olur ama ben gormedım bağimsız zaman dılımı olan röle :)yaşimiz geçmış ama olsun araştırmak her zaman ıyıdır ılk defa zıden duyuyorum zaman rolesı 4 çikiş ayrı ayrı zaman kurulabılır olanı

4 ayrı çıkış yok tek çıkış var. 4 veya daha fazla hareket sensörü var.
Bunların kontakları paralel bağlanıp zaman rölesini tetikliyor.
zaman röleside her tetik geldiğinde süreyi tazeliyor.

bununla ilgili bir uygulama örneği yaptım daha önce;
iki giriş kapısı olan 800~900 mt2 alana sahip bir oto garajının aydınlatmasını bu şekilde yapmıştım.
6-7 tane hareket sensörü ile hareket olduğu sürece aydınlatma devam ediyor ve tazeliyor.:)

soruyu soran kişiyi sanırım ben yanlış anlamışım 4 sensor için ayrı ayrı zamanlama girişli olarak algıladım ben sizin dediğiniz doğru bunun içinde bu forum meşgul edılmezkı kusura bakmasın arkadaşimiz zaman rölesi tek çikişli olduktan sonra piyasada ıstemedığın kadar elektrik marketlerınde almıyana çay bile soylemıyorlar:)

4 ayrı çıkış yok tek çıkış var. 4 veya daha fazla hareket sensörü var.
Bunların kontakları paralel bağlanıp zaman rölesini tetikliyor.
zaman röleside her tetik geldiğinde süreyi tazeliyor.

bununla ilgili bir uygulama örneği yaptım daha önce;
iki giriş kapısı olan 800~900 mt2 alana sahip bir oto garajının aydınlatmasını bu şekilde yapmıştım.
6-7 tane hareket sensörü ile hareket olduğu sürece aydınlatma devam ediyor ve tazeliyor.:)

bende aynı konunun tersini sormuştum forumda zamanı kısaltmak için sensörün içini açıp röleye en yakın kondanstör değerini değişmiştim yanlış hatırlamıyosam 16 mikro farad olan kondanstörü 1 mikro farada çekmiş zamanı 2 saniyey kadar kısalttım sende bunu yükselterek dene bence kolay gelsin...

soruyu soran kişiyi sanırım ben yanlış anlamışım 4 sensor için ayrı ayrı zamanlama girişli olarak algıladım ben sizin dediğiniz doğru bunun içinde bu forum meşgul edılmezkı kusura bakmasın arkadaşimiz zaman rölesi tek çikişli olduktan sonra piyasada ıstemedığın kadar elektrik marketlerınde almıyana çay bile soylemıyorlar:)

Normal zaman röleleri dediğiniz gibi her yerde var.Ama çıkan kenarla süre tazelemeli olarak pek bulunmaz.:eek:

merhaba çikan kenarlı derken :)yanlış anlamayın elektrıkçi değılım elektronik uzerıne 25 yıl çalışıp emeklıyım çikan kenarlı nasıl oluyor?

Normal zaman röleleri dediğiniz gibi her yerde var.Ama çıkan kenarla süre tazelemeli olarak pek bulunmaz.:eek:

merhaba çikan kenarlı derken :)yanlış anlamayın elektrıkçi değılım elektronik uzerıne 25 yıl çalışıp emeklıyım çikan kenarlı nasıl oluyor?

Zaten çıkan kenar,düşen kenar elektronikçilerin kullandığı terimlerdir.Elektrikte pek kullanılmaz.(plc hariç):confused:

25yıllık elektronik tecrübeniz olupta ,bunu nasıl bilmessiniz.
Bir kare dalganın çıkan kenarı neresi,inen kenarı neresidir.
Tetikleme,sayıcılar,set-reset devrelerini nasıl yapıcaksınız.
Bak... Ben bile biliyorum :eek:

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri