Hareket Sensörlü Lamba Apartman otomatiğine rağmen sürekli yanıyor.

Myd333

Üye
Arkadaşlar bulunduğum apartmanda sensörlü merdiven lambası patladığı için ampülleri değiştirdim. Sabah kalktığımda bir baktım lamba sürekli yanar konumda. Apartmanın ışıklar zaman ayarlı merkezi sisteme bağlı. Bahçe ve koridor ışıkları saat 6 da yanmaya başlaması gerekirken o sensörlü lambanın sürekli yanması nasıl mümkün olur. Diğer sensörlü lambalar yanmıyor ama ampülleri değiştirdiğim lamba sürekli yanıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevnirim. Teşekkürler.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Sensörlü lambanın ampülünü değiştirirken sensörlü lamba bozulmuş yüksek ihtimalle.

Merhabalar.
Zaman ayarlı olduğuna göre saat 6 dan önce enerji gelmemesi gerekir.
LED ampül mü takmıştınız kısık şekilde mi yanıyor tam güçte mi yanıyor

Arkadaşlar bulunduğum apartmanda sensörlü merdiven lambası patladığı için ampülleri değiştirdim. Sabah kalktığımda bir baktım lamba sürekli yanar konumda. Apartmanın ışıklar zaman ayarlı merkezi sisteme bağlı. Bahçe ve koridor ışıkları saat 6 da yanmaya başlaması gerekirken o sensörlü lambanın sürekli yanması nasıl mümkün olur. Diğer sensörlü lambalar yanmıyor ama ampülleri değiştirdiğim lamba sürekli yanıyor. Sorun neden kaynaklı olabilir bilgisi olan arkadaşlardan yorum alabilirsem çok sevnirim. Teşekkürler.
Sensörlü lamba zaman rölesinin kumandasından bağımsız yapılmış galiba ki olması gereken de böyledir.
Sensörlü armatürün (Lambanın) hassasiyet ve zaman ayarı var o ayarlar çok hassas yapıdalar.
Yapabilirseniz çok küçük hareketler ile ayarları düzeltmeye çalışın.

merhaba. arızalı ampul hangi cinsten ise(akkor flamanlı,halojen, tasarruflu,ledli) yeni taktığınızda aynı cinsten olmasına dikkat edin.
Bu tabii ki genel kural değil. Denemenizde fayda var.

Merhabalar.
Zaman ayarlı olduğuna göre saat 6 dan önce enerji gelmemesi gerekir.
LED ampül mü takmıştınız kısık şekilde mi yanıyor tam güçte mi yanıyor
Hocam kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Hafta sonu şifreyi bilemediğim için giremedim foruma. Ampul kısık yanıyor hocam. Hareket algılayınca tam güç yanıyor. kontrol kalemi ile apartmandaki diğer sensörlü lambaları kontrol ettim onlara elektrik gitmiyor fakat bu lambalarda elektrik var. Neden oraya elektriği merkezi sistemden bağımsız elektrik gider anlamadım.
merhaba. arızalı ampul hangi cinsten ise(akkor flamanlı,halojen, tasarruflu,ledli) yeni taktığınızda aynı cinsten olmasına dikkat edin.
Bu tabii ki genel kural değil. Denemenizde fayda var

Sensörlü lamba zaman rölesinin kumandasından bağımsız yapılmış galiba ki olması gereken de böyledir.
Sensörlü armatürün (Lambanın) hassasiyet ve zaman ayarı var o ayarlar çok hassas yapıdalar.
Yapabilirseniz çok küçük hareketler ile ayarları düzeltmeye çalışın.
Hocam diğer lambaları kontrol ettim diğerlerine merkezi sistemden ötürü saat 6 dan önce elektrik gitmiyor. Fakat bu lambaya elektrik gidiyor. Yalnız lamba düşük güçte kısık yanıyor.

Hocam kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Hafta sonu şifreyi bilemediğim için giremedim foruma. Ampul kısık yanıyor hocam. Hareket algılayınca tam güç yanıyor. Kontrol kalemi ile apartmandaki diğer sensörlü lambaları kontrol ettim onlara elektrik gitmiyor fakat bu lambalarda elektrik var. Neden oraya elektriği merkezi sistemden bağımsız elektrik gider anlamadım.

Hocam diğer lambaları kontrol ettim diğerlerine merkezi sistemden ötürü saat 6 dan önce elektrik gitmiyor. Fakat bu lambaya elektrik gidiyor. Yalnız lamba düşük güçte kısık yanıyor.
Faz ve nötrü yanlış bağlamış olabilirsiniz. Yerlerini değiştikten sonra sorun çözülmezse farklı tip ampul takın.

Bazı led ampullerde bu sorun var. Yerine göre sorun da denemez, iyi bile olabilir. Fakat şaşırtıcı bir durum. Daha önce birkaç konuda ele alınmıştı. Benim oturduğum binada da bazı sensörlülerde durum aynı. Kapalıyken çok az ışıldıyor. Sensör devreye girince normal yanıyor. Benzer bir durum hol ve odadaki led ampullerimde de var. Yerlerini değiştirdiğimde, başka ampullerle denediğimde bazı led ampuller bir şekilde elektriklenmelerle çok az ışıldıyor. Şu an avometrem yanımda değil o yüzden sadece kontrol kalemiyle baktım, duyun dip kısmında düğmeden kapalı olsa da hafif bir yanma var. Düğmeden açınca normal kontrol kalemini yakıyor. Elektrikçilerin ölü ceyran dediklerinden. Kabloların etkilenmesinden olsa gerek ve bu etkilenme bazı led ampullerde hafif ışıklanmaya sebep oluyor. Merdiven sensörlülerinde ise yanması istenmiyorsa diğer tarafta akkor ampul takılması yeterli olur. Her ikisi de florosan ampul takıldığında da bu duruma rastlamıştım.

Bazı led ampullerde bu sorun var. Yerine göre sorun da denemez, iyi bile olabilir. Fakat şaşırtıcı bir durum. Daha önce birkaç konuda ele alınmıştı. Benim oturduğum binada da bazı sensörlülerde durum aynı. Kapalıyken çok az ışıldıyor. Sensör devreye girince normal yanıyor. Benzer bir durum hol ve odadaki led ampullerimde de var. Yerlerini değiştirdiğimde, başka ampullerle denediğimde bazı led ampuller bir şekilde elektriklenmelerle çok az ışıldıyor. Şu an avometrem yanımda değil o yüzden sadece kontrol kalemiyle baktım, duyun dip kısmında düğmeden kapalı olsa da hafif bir yanma var. Düğmeden açınca normal kontrol kalemini yakıyor. Elektrikçilerin ölü ceyran dediklerinden. Kabloların etkilenmesinden olsa gerek ve bu etkilenme bazı led ampullerde hafif ışıklanmaya sebep oluyor. Merdiven sensörlülerinde ise yanması istenmiyorsa diğer tarafta akkor ampul takılması yeterli olur. Her ikisi de florosan ampul takıldığında da bu duruma rastlamıştım.
İlginiz için çok teşekkür ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,119
Kullanıcılar
449,824
Son üye
Lecterer

Yeni konular

Geri