Hareket Sensörü Bağlattık fakat sorun var gibi?

fbademli

Üye
Merhabalar. Apartmanımızdaki lambalara hareket sensörü taktırdık. lambanın yanına montaj yaptılar. gündüz yapıldı montaj. 16 tane lambaya. daha sonra aşağıdaki merdiven otomatiğini iptal ettiler. sensörleri ayarladılar herşey güzel çalısıyordu. fakat akşam olunca bır baktık kı sacma sapan calısıyo bazıları. sureklı yanıyo (sonuyo soner sonmez tekrar yanıyo) bazılarında sorun yok ama randumanlı degıl yanı su an. bıraz arastırınca bağlantı yaparken buattan bazı seylerı ayarmak gerektıgını falan okudum ama bızım ustalar boyle bısey yapmadı acaba o yuzden mıdır. butun hepsı sorunlu olsa o yuzdendır dıyecegım ama bazıları da normal calısıyo o kafamı kurcalıyor. su an ulasamadım ustalara ama en kısa zamanda ulasıp gelıp kontrol etmelerını ısteyecegım. tavsıyelerınız varmı yonlendırme amaclı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Sn fbademli; Buatlarda falan birşey yapmaya gerek yok aşağıdan Merdiven otomatiğinin yanından halletmişlerdir işi... Muhtemelen hassasiyet ayarlarında sorun vardır. ustalarınızı tam hava kararmakta iken getirebilirseniz. En ideal ayarları yaparlar...

teşekkürler ertek68. içim ferahladı doğrusu. bir daha bi sürü iş çıkmasın başımıza diye düşünüyodum :) yarın hava kararırken gelmelerini rica edicem. zaman ayarını 15 sn civarı olacak şekilde ayarlamışlardı. gece-gündüz ayarını ise ayar yeri varya orasının ortasında olacak sekılde ayarlamıslardı asagı yukarı. ıns uzun ıs cıkarmadan hallolur dedıgınız gıbı. bir şey daha; sadece gece-gündüz ve zaman ayarı vardı sensörün üzerinde. üçüncü bir hassasiyet ayar kısmı yoktu. yada bı baska yerınde varsa da bılmıyorum

Bizim binada da hareket sensörlerı takıldı, lambaların gunduz calsımaması için, panoya zaman saatı kondu. Mesela, akşam 18.00 de sısteme elktrık verılıyor, sabah 06 da kesıyor.

Bizim binada da hareket sensörlerı takıldı, lambaların gunduz calsımaması için, panoya zaman saatı kondu. Mesela, akşam 18.00 de sısteme elktrık verılıyor, sabah 06 da kesıyor.
Sn. zeybek sanırım sizin binaya takılan sensörlerde ışık şiddeti ayarı yok... Gün batımı saati sürekli değiştiği için zaman saati ile yapmak pek mantıklı değil sık sık ayar gerektirecektir. Yoksa yazın boş yere erken yanarken, kışın geç yanacaktır. Sabahlar yine ona keza...
Artık olan olmuş sizin için çözüm zaman saatinizi Astronomik zaman saati ile değiştirmektir.
Astronomik zaman saatini bir kez ayarlıyorsunuz sonra o kendisini gün uzama ve kısalmalarına göre otomatik olarak ayarlıyor.
İlgili ürünü aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.
ENTES Elektronik

pekı bızım sensorlerde hassasıyet ayarı olmayabılır mı ben mı gorememısımdır? yoksa ne yapmalıyız nasıl ayarlayacagız hassasıyetı

Sn. fbademli bahsettiğim hassasiyet ayarları ışık şiddeti ve zaman ayarları zaten... Eğer hava iyice karardığı halde yanmıyorlarsa (bazıları) ya ürünler arızalıdır yada yanmayanların bağlatılarında sorun vardır... Tesisatın diğer kısmıyla alakası yok yani, Siz kafanıza takmayın takan elektrikçiyi getirin. Onlar hallader. Arızalı olan varsada değiştirirler...

tamam teşekkur ederım :) yanmama sorunu yok da sureklı yanma sorunu var zaten :) şikayet o. yanıyor suresı dolunca sonuyor sonra hemen tekrar yanıyor ve hareket eden bısey de yok ortada (gozle gorulen tabıkı) kendı ısıgından baska ısık da yok dıger lambalardan etkılenıyo desem,dıger lambalar sonuk oluyo cunku o anda

dıger lambalardan etkılenıyo olay bu arkadaşım.Ayarlar o kadar kolay ki sorun ondan kaynaklanmaz.iki sensör birbirini algılarsa o yanma ve sönme diğer sensörü etkileyip çalıştırabiliyor maalesef.

e napmak gerekiyo o zaman.Kusura bakmayın cahil cahil sorular soruyor olabilirim ama niyetim öğrenmek o açıdan yani:) şimdiden affola hatamız varsa :):)

Forum istatistikleri

Konular
128,226
Kullanıcılar
450,018
Son üye
nuranselimov93

Yeni konular

Geri