Hangi tipte ve ne kadar büyüktükle motor süreceğimi bilemiyorum. Sistemim ektedir

isoment01

Üye
Arkadaşlar merhaba ekte videosunu atacağım bir demom var videodaki sistemimi hareket ettirmek için ne kadarlık ve hangi tipte motor kullanacağımı bilemedim. Video tek panel üzerinden bir demo eğer bunu başarabilirsem belki sayıyı da büyütebilirim. Sistem hareketi için nasıl bir algoritma ve ne tür bir motor seçeceğim konusunda bana fikir vereblirseniz çok mutlu olurum. Sistemin tekerlekleri sabit ayrıca motorlarla kontrol elebileceğim bir teker monte edicem. Hareketi onlar vericek sistemimin ağırlığı +-2 10k kadar.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
acil yardım edebilirseniz cidden çok mutlu olurum çok ihtiyacım var.

Google dan Lineer hareket sistemleri diye ara tekerlekle değilde vidalı mil ile yada kremayer dişli ile yapmalısın.
Motor seçimi için güç, hız, tork, çalışma şekli gibi bir sürü kriter var kendin karar vereceksin.
Çok düşük devirlerde küçük bir motor o işi görürken, hızlı hareket etsin dediğinde daha büyük motorlar seçmen gerekecektir.
Sen önce bir motor tipi belirle; en azından çalışma tipi ve gerilimi sonra satıcılardan yardım al..

Google dan Lineer hareket sistemleri diye ara tekerlekle değilde vidalı mil ile yada kremayer dişli ile yapmalısın.
Motor seçimi için güç, hız, tork, çalışma şekli gibi bir sürü kriter var kendin karar vereceksin.
Çok düşük devirlerde küçük bir motor o işi görürken, hızlı hareket etsin dediğinde daha büyük motorlar seçmen gerekecektir.
Sen önce bir motor tipi belirle; en azından çalışma tipi ve gerilimi sonra satıcılardan yardım al..
motor tipi olarak hybrit step motorlar var hem hızı hemde torku bıraz daha yuksek olabılıyor. onlar bıraz kafama yattı. yanı ne kadar hesaplama yapsamda tutmuyor ısın ıcınden cıkamıyorum. sıstemı kaldırabılecek bır motor secıp uygun hızı gozlemlereyek vermeyı dusnunuyorum.
tutunma torku denılen sey motorun kaldırabılecegı agırlık olmuyor degıl mı sacma olur sanırım.

motor tipi olarak hybrit step motorlar var hem hızı hemde torku bıraz daha yuksek olabılıyor. onlar bıraz kafama yattı. yanı ne kadar hesaplama yapsamda tutmuyor ısın ıcınden cıkamıyorum. sıstemı kaldırabılecek bır motor secıp uygun hızı gozlemlereyek vermeyı dusnunuyorum.
tutunma torku denılen sey motorun kaldırabılecegı agırlık olmuyor degıl mı sacma olur sanırım.
Motorun kaldırabileceği ağırlık Tork tur... Tutunma torku ise motor durduğunda onu döndürmeye çalışan kuvvete karşı koyma kuvveti olması lazım... Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz... Videodaki güneş panel i değil mi...?

paneli brushlerlar vasıtasıyla temızlemeye calıscam. vıdeodakı gıbı calıscak . fakat sıstemı vıdeodakı gıbı saga sola yurutecek bır motoru secemedım. cok kararsızıım ve vaktım yok.

Motorun kaldırabileceği ağırlık Tork tur... Tutunma torku ise motor durduğunda onu döndürmeye çalışan kuvvete karşı koyma kuvveti olması lazım... Siz ne yapmaya çalışıyorsunuz... Videodaki güneş panel i değil mi...?
güneş panelini fırçalar vasıtasıyla temızlemeye calıscagım sıstemım vıdeodakı gıbı calısacak fakat buyuk cerveceyı saga sola hareket ettırecek bır motor secmem lazım. ama burada tıkandım hybrit motorlar olabılır dıye dusunuyorum. vaktım de pek kalmadı.

Ben olsam hybrid yerine ucuzundan redüktörlü step motor kullanırdım. Neticede işiniz çok hassas pozisyonlama gerektirmiyor.
Kayış kasnaklada yapabilirsiniz

kayıs kasnak hemen yaptırmam zor hocam sunumum var. ılerıkı asamada olabılır. smdılık step motorları dırek tekerlere baglayıp bır hareket vermeye calısıyorum. pekı hocam yaklasık +-2 10kg bu sıstemıme sızce nasıl bır motor secebılırım. altına ve ustune ıkı motor da baglayabılırım daha rahat olması ıcın.

Ben olsam hybrid yerine ucuzundan redüktörlü step motor kullanırdım. Neticede işiniz çok hassas pozisyonlama gerektirmiyor.
Kayış kasnaklada yapabilirsiniz
kayıs kasnak hemen yaptırmam zor hocam sunumum var. ılerıkı asamada olabılır. smdılık step motorları dırek tekerlere baglayıp bır hareket vermeye calısıyorum. pekı hocam yaklasık +-2 10kg bu sıstemıme sızce nasıl bır motor secebılırım. altına ve ustune ıkı motor da baglayabılırım daha rahat olması ıcın.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri