Hangi Kablo?

mukassir

Üye
Fotoğraflarda görüleceği üzre, Modem bağlantısı için gelen telefon hattının duvardan gelen 4 renk Kablosu var, giriş yuvasında da 4 Kablo var ama hangi rengi hangi renge bağlamam gerektiğini bilmiyorum, sadece Modem bağlayacağım, telefon bağlantısı olmayacak, yardımcı olursanız çok sevinirim
image.jpg
image.jpg

telefon var mı? telefon gerek çevir sesi olan siyah ve kırmızının uçlarına bağlancak yani rj11 soketin 3-4 de olucak yani ortada ikili...

telefon var mı? telefon gerek çevir sesi olan siyah ve kırmızının uçlarına bağlancak yani rj11 soketin 3-4 de olucak yani ortada ikili...
ortada ikiliye bağlı olan renkler yeşil ve kırmızı olanlar onu tespit ettim, şimdi dışardan gelen 4 renkten hangi ikisini bu kırmızı ve yeşile bağlayacağım? telefon yok maalesef

köprü diyod 680nf kondansatör ve buzer kondansatörden köprü dioda gir buzerı +,-'ye dikkat ederek diyada bağla o 4 kablo iki hat şeklinde sıra ile onlara bağla telefon numarasını ara buzer öterse hat odur...

köprü diyod 680nf kondansatör ve buzer kondansatörden köprü dioda gir buzerı +,-'ye dikkat ederek diyada bağla o 4 kablo iki hat şeklinde sıra ile onlara bağla telefon numarasını ara buzer öterse hat odur...
herhalde ben çok yanlış bir foruma geldim çünki söylediklerinizi hiç anlamadım, burada sadece profosyonel olarak bu işi yapanlar mı yardımlaşıyor?

plastic-piezoelectric-buzzer-circuit-with-pin.png

bunun +,- uçlarına köprü diodun +,-'yi tuttur 680nano farad kondansatörü de köprü diyod ac girine gir...

plastic-piezoelectric-buzzer-circuit-with-pin.png

bunun +,- uçlarına köprü diodun +,-'yi tuttur 680nano farad kondansatörü de köprü diyod ac girine gir...
bu alet nedir?
köprü diodu nedir?
680 nano farad kondansatörü nedir?
sadece dışardan gelen internet hattının hangi iki kablosunu bağlıycam diye soruyorum konular mı karıştı nedir?

basit telefon zili olucaklar hattın tespiti için yoksa elektrikçi çağır o bulur sana biz böyle yapıyoruz...

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri