Hangi bölümü seçmeliyim? Bana akıl verin tavsiyede bulunun.

yusufan

Üye
selamın aleyküm arkadaşlarım,kardeşlerim abilerim,ablalarım

ben şu anda anadolu teknik lisesi elektrik elektorink bölümünden mezun oldum staj yptığım sürece otomasyonla ilgilendim plc programlarını kendim uraşarak biraz öğrendim çok karışık olmaan basit şeyleri yapabiliyorum aynı zamanda hoşuma giden elektronik devreleride yapıyorum aslında otomasyonculuk hoşuma gidiyor ve elektrıonikte ama çalıştığım yerde amele statüsünde çalıştığım için pek birşey öğrenemedim bu plc ile ilgili.

sözüm o ki sınava girdim ve mühendislik tuturma şansım var bir meslek liselili olmama rağmen sizce bunda önclikli olarak ne yazmalıyım birkaç şey düşündüm okulların ismini yazmıyım ama mekatronik ve elektrik ve elktronik müh. yazmayı düşünüyorum.bu sene olmasa bi sene daha hazırlanıp yazıcam sizce ben ne yamzalıyım hangi konuda kendimi geliştirmeliyim sizden değerli yorumlarınızı bekliyorum ayrıca mekatronik diyip duruyorlar biliyorum içeriğini de bu elemanların iş sıkıntısı var mı?nerde çalışıyolar hiç bi fikrim yok yardımcı olacaklara şimdiden teşekkürler...

Moderatör tarafında düzenlendi:
forumda bu konuyla ilgili bir sürü başlık açıldı ve sen de yeni bir üye olmadığına göre mutlaka bunlardan birine denk gelmişsindir. Aynı şeyleri yazacak herkes diğer konuları okusan cevap bulacaksın eminim ama yinedce yazayım. sevdiğin işi yapmalısın yazdığın bölümlerin hepsi iyi bölümler ama iş tamamen sende bitiyor sen hangisini daha çok seviyorsan onu seçmelisin. Çünkü insan sevmediği işte başarılı olamaz.

otomasyon konusunda kendını gelıstırırsen issiz kalmazsın

otomasyon konusunda kendini geliştir eme elektronıc ve pıc programla ilgili bilgilerede boşluk verme ama hepsi yine bütünleşiyor yeri geldimi ama programlamada kendini geliştir derinmmm...

degerlı arkadasım
kazandugun bolum bır yere kadar onemlı ama en onemlısını unutmusun
oda senın azmın hangı bolumu yazarsan yaz ıs hayatında senı yonlendırecek olaylar dogrultusunda ılgı alanını bırlestırerek kendıne bır yol cız
benım elektrık onlısans bolumu mezunu arkadaslarım var kendılerını yetıstırdıler su an pıyasada sayılı ve aranan kısıler

onun ıcın derımkı sana nereyı kazanırsan kazan kendını og ag otomasyon alanında gelıstır
hıc ummadıgın bı zamanda og arızasından dolayı sıstemdekı plc arızasını cozememe durumu olabılır

sana bır ornek vereyım gecenlerde sıstem durdu dıye cagrılıyoruz
bır baksak ki og hattında hattın bırı kopuk
kumanda panosunu ele alabılmemız ıcın enerjı altında gozlem yapmamız gerek ama fazın bırı gelmedıgı ıcın kesıcı kapatmıs

og arızasını gıderdıkten sonra yolverıp panoyu oyle ele alabıldık

otomasyona ılgın varsa bılgısayar muhendıslıgı yada mekatronık gıbı bolumlerı yazabılırsın
Allah işini rast getırsın

otomasyon konusunda kendını gelıstırırsen issiz kalmazsın

abi işsiz kalmamaktan kastın nedir tam olarak parası iyimidir anlamında veya bu geliştirme kelimesinden kastın nedir neler öğrenilmeli veya sadece öğretmenlerin dediği şeyleri derinine öğrenirsek yetermi yoksa otomasyonu çok ymnlümü bilmeliyiz

Forum istatistikleri

Konular
128,217
Kullanıcılar
450,000
Son üye
ozproje46

Yeni konular

Geri