Hangi çizim programını öğrenmeliyim?

sanatkar

Üye
Arkadaşlar ben nadiren çizim yapmakta çizim işim olduğunda şemalarımı elle çizmekte yada paint ekts de çizmeketeyim profesyonel bir program öğrenmek niyetindeyim eplan demo cd sini çalışmaya başladım kullanan arkadaşlar varsa autocad elektrik 2008 versiyonu elcad ve e plan arasında kıyaslama yapmanızı ve tavsiyelerinizi yazmanızı rica ediyorum şimdiden teşekkürler

[size=10pt][size=10pt]Sadece büyük harf kullanmak yasaktır[/size][/size].

proteus kullanıyorum elektrik konusunda bundan iyisini görmedim daha önce bi öok program kullandım

mohikan kardeş adını ilk defa duydum biraz açarmsıın programı

googlede baktım da elektronik devre şeması olarak geçiyorproteus herhalde ondan duymadık isis tarzı bi program galiba ama
ben asansör kumanda panosu yapıyorum buna uygun olmalı

sanatkar ' Alıntı:
googlede baktım da elektronik devre şeması olarak geçiyorproteus herhalde ondan duymadık isis tarzı bi program galiba ama
ben asansör kumanda panosu yapıyorum buna uygun olmalı
arkadasım kumanda devresimi yapacaksın isis programı bu işini görür sanırım piyasadaki tüm entegreleri içeriyo bu program

hayır üstad öyle değil bizim iş kart tasarımı değil kartı hazır alırız bu kumanda kartını invertötrlerle bağlar ız kartın içeriği bizim işimiz değil

sanatkar ' Alıntı:
hayır üstad öyle değil bizim iş kart tasarımı değil kartı hazır alırız bu kumanda kartını invertötrlerle bağlar ız kartın içeriği bizim işimiz değil
autocad o zaman hocam işini görür bana göre

Sanatkar kardeşim Pano ve otomasyon projeleri için direk branş çözümü ve bu branşta tek Türk yazılımı Cofaso 6.1 var. AutoCAD serbest çizim programı otomatik numaralandırma, planlar dökme, çapraz referans verme ve normlara uygun kütüphanesi olmayan bir çizim programıdır, elektrik projelerinde AutoCAD kullanmak mantıklı degil.

Cofaso 6.1 programını www.mertbilgi.com.tr den indirebilirsiniz. Ücretsiz kullanabilirsin.

muzzy
kardeş haklısın düşündüm o özellikler hakikaten ağır basıyor demo cd yi çalışmaya devam etmeye karar verdim zaten kolay geldi banada uygulama alıştırması çalışırsam sanırım olay biter

Forum istatistikleri

Konular
128,196
Kullanıcılar
449,973
Son üye
sfc16

Yeni konular

Geri