Hangi Çizim Programını Önerirsiniz?

kayimguney

Üye
merhaba arkadaşlar.. kendimi bi çizim programında ustalaşatırmak istiyorum bikaç tane hafiften başladım ama hangisi bana en faydalı olur bilemiyorum.. şuan solidworks, catia, unigraphics ve autocad hakkında bilgim var bunlardan birinde mi kendimi geliştirmeye çalışayım yoksa başka önerdiğiniz bi program var mı? Mekatronik mühendisliği okuyorum.. yorumlarınızı bekliyorum.. teşekkürler..

kullandığın programlar yeterli bence en gözde programlar kolay gelsin

bunları düşük seviyede biliyorum ama.. bunlardan birine yoğunlaşmak istiyorum işte hangisi en uygun olur?

Sn. kayimguney,

Bursa'da oturduğum için buradaki şartlardan bahsedebilirim. TOFAŞ, MAKO, Çoşkunöz vb. kurumsallaşmış firmalar ağırlıklı olarak Catia kullanıyor. Bazıları ise Unigraphics ve SolidWorks kullanıyor. Ama birkaç tane tanıdığım küçük işletmeler, TOFAŞ ile çalışabilmek için Catia bilen eleman işe aldılar.

Saygılar..

kardeş catıayı ogren derım catıayı ogrendıgınde solıdın bı anlamı kalmıcaktır.

bende orda kararsız kaldım biraz komutlar catia ve solid de çok benzer hangisi ileri seviyeyse onu iyice öğrenmek istiyorum.. catia daha ileri seviye mi solidden?

asıl önemli olan bulunduğun çalışma sahasında cevrendekilerin en çok hangi çizim programını tercih etmendir. sen a cizim programını kullanırken çevrendekiler b çizim programını daha sıklıkla tercih ediyorsa eğer o zaman sıkıntı çeken sen olursun. ayrıca bazı çizim programların avantajları olur dezavantajları olur. her şart altında kolay kulanacağın ve fazla güç gereksimi olmayan bir çizim programı kullanmanda yararlı olur...

merhaba kardeş bak şimdi açıklıyorum ;D
Catia:eek:tomativ ana sanayi %90 catia kullanır

Unigrafix:kalıp ana sanayi unigrafix kullanır neden;çunku ug deki dinamik similasyonlar çok daha gelişmiştir ki kalıp işinde similasyon kalıp masraflarını azaltan en önemli faktörlerden biridir

Solidworks:kullanımı diğerine göre çok daha kolaydır. özellikle son versiyondaki arayüz bile insanı kullanmaya iter ve Solid in kullanım alanı oldukça fazlladır ve yine son versiyonun piremium lisansında similasyonda vardır ama baya bir uğraştırıyor

AutoCad : yukarıdaki sanayilerin dışında isen boşver kasma autocad de uzmanlaş

artık seçim sana kalmış hangi endüstride çalışacaksan onu öğren

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri