Halojen Ampul Dimmerleme

pazarlı

Üye
Merhaba,

Evde avizeyi dimmer olarak kullanmak istiyorum. Ampul, iğne bacak halojen kapsul sarı ampullerden, avizede ise 220 V giriş 12 V çıkış trafo mevcuttur. Bu sebeple dimmer yapabilir miyim? Acil desteklerinize ihtiyacım vardır.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Standart 220v dimmer ile dimm yapabilirsini. Dimmeri 220v a bağlayaksınız. Yük olarak trafonun primeri bağlanacak.

Teşekkür ederim.
Dimmerin trafoyu yakma ihtimali varmıdır?

Elektronik Trafo ise olmaaaaaaaaazzzz. Mekanik ise sağlıklı olmaaaaazzz.

power analizörde halojen lamba bağlı (12v 55w) trafonun power factörününü ölçtüm "1" çıktı. yani rezistiften farkı yok.

power analizörde halojen lamba bağlı (12v 55w) trafonun power factörününü ölçtüm "1" çıktı. yani rezistiften farkı yok.
Güzel bilgi, teşekkürler. Fakat bana bağla deseler ben bağlamam. O kadar sarımlı trafodan geçmesi gereksiz.

Bunun yerine 220V Halo. Ampul alır, yanınada bir Dimmer alırım takarım.

Forum istatistikleri

Konular
127,951
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri