HACI AYVAZ Seviye ölçüm cihazı yardım.

by.soner

Üye
Arkadaşlar elimde AYVAZ EG11-2R seviye ölçüm cihazı var.Bu cihazla yakıt tanklarının seviyesini ölçüyorduk ama cihazlar arızalandı. Cihazların tamirini yaptım fakat cihazların kalibre edilmesi gerekiyor.Cihazların kalibrasyon ayarının nasıl yapıldığı konusunda pek bi fikrim yok.Yardımcı olursanız sevinirim. Tesşekkürler.

Teşekkürler arkadaşım ama galiba ben biraz yanlış anlattım. cihazın sıfırlama ayarlarını yapamıyorum, aslında yardım istediğim konu buydu

Merhaba Arkadaşlar, yakıt seviyesini ultrasonik sensörle ölçelim
marka TRSONIC, hemen arama motoruna gitmeyin, yaptığımız kalibrasyon yazılımı ile milimetre hassasiyetinde ölçüm sağlıyoruz. 20000 lt de 83 lt. arar mısınız, yerli ürün garanti çözüm, Termokupl, PT100 , Elimko,Fuel-Oil, Kayıt-Kontrol Seviye Ölçüm Mazot Güvenliği Tüm çeşitler, Termokupul & Mantel, TERMOKUPIL,Pt-100, Ölçü Kontrol sistemleri adresinden ulaşabilirsiniz
yada google da ''mazot güvenliği'' kelimesini arayın bize ulaşırsınız(www.kontaknoktasi.com.tr)
görüşmek üzere, kolaylıklar..

Merhaba konu eski ama yine de yazmak istedim. Tank üzerinde bağlı olan üzerinde transmitter olan çubuğu tanktan ayırıp, ölçüm cihazını kapatıp tekrar açıyoruz ve açarken B1 butonuna basılı tut bi kaç saniye bekle menüye girecek, sonrasında B2 butonuna bas kalibrasyon için cihazda üst değer bilgisi gelecek ilk önce mıknatıs yardımıyla çubuğun tank üzerindeki en üst seviyeye gelen yerine dokundurup üst değer bilgisini cihaza okutmuş oluyoruz. Sonrasında B2 butonuna basarak alt seviyeyi okutuyoruz tekrar B2 ye basıp yaptığımız işlemi test amaçlı mıknatısı çubuk üzerinde gezdiriyoruz ve cihaz üzerinde gözlemliyoruz cihazda seviye bilgisi değişiyorsa işlem tamamdır.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,979
Son üye
schule48

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri