Hızlı aç kapa yaparak komponenet sürme hakkında?

Merhaba meslekdaşlar,

Enda PLC'nin transistor çıkışına 200mA yük bağlayacağım. Transistör çıkışı max 300mA yükü kaldırabiliyor. Fakat çok sağlıklı çalışacağını düşünmüyorum. Yük aç/kapa süresi çok sık olduğu için röle kullanmayı tercih etmiyorum.

Araya kit bir çevirici bağlayıp PLC'nin rahat çalışmasını sağlamak istiyorum. 12 adet çıkışa bu işlemi uygulayacağım.

Giriş 24Vdc, çıkış 24Vdc, çıkış akımı 1A olan bir çevirici işimi görür, bu iş için tavsiye edeceğiniz bir ürün var mıdır?

Teşekkürler.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
plc cikislari icin SSR seklinde 6 mm incelikte röleler var bilginiz olsun
arayınız WAGO ELEKTRONIK

[MENTION=5090]elektronikmuh[/MENTION] arkadaşımız doğru söylemiş. SSR ile transistörün açıp-kapama hızına yetişirsin.

AC veya DC yükleri sürebilirsiniz, dakikada 120 defa saniyede 2 defa SSR için sorun teşkil etmez, çünkü mekanik bir röle degil yarıiletken, transistör gibi iletime girip çıkabilir.

AC veya DC yükleri sürebilirsiniz, dakikada 120 defa saniyede 2 defa SSR için sorun teşkil etmez, çünkü mekanik bir röle degil yarıiletken, transistör gibi iletime girip çıkabilir.

Hocam, SSR'lerin içinde yükü kontrol eden eleman triyaktır. Triyaklar da sadece AC yük kontrolü yapar. DC bir yük bağladığınız zaman, tetikleme gerilimini devre dışı bıraksanız dahi çıkış devam eder.

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,940
Son üye
yavuzturan

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri