GTX 1080Ti Kısa Devre

5 ay kyk biriktirip aldığım canım 1080Ti kartı pcye takarken pc birden çalıştı. Panikle geri çektim anca yarısı girmiştir her şey yarım saniyede oldu. Kartta büyük ihtimal kısa devre var. Güç ışıkları yanıyor ama fan dönmüyor. Olay gerçekleşirken güç kabloları takılı değildi yani en fazla mosfet, kapasitör taş çatlasın 1 tane bellek bozulmuştur diye düşünüyorum. Sizce başka bir problem olabilir mi? Kart amazondan alınma ben 2. el aldım ilk sahibiyle iletişime geçtim amazona iade edeceğim para ilk sahibine aktarılcak o da bana havale yapacakmış amazonda sıkıntı yapmadı ama ucuza çözülecek bir şeyse bunlara gerek yok. Sizce ne yapayım kaça patlar tamir etsem daha 1. sınıf elektrik mühendisliği öğrencisiyim elim az biraz bir şeyler tutuyor ama beni aşabilir de şimdiden yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkürler.

Öyle mosfet bozulmuştur bellek gitmiştir demekle olmaz malesef bu işler , çok iyi analiz etmek lazım. Üzerinde binlerce komponent var , 8-10 katlı PCBsi var. Her bölge farklı voltaja sahip. Youtube da videoları var , kartı inceliyorlar onları izle. Birde o malzemeleri evindeki 50-100 liralık havyalarla çıkaramazsın/değiştiremezsin. Tavsiyem kartı iade etmen.

psunun düğmesinden kapatsana fişi çekmeye üşendin anakartı tek denedin mi?

Forum istatistikleri

Konular
127,969
Kullanıcılar
449,614
Son üye
Canipk

Yeni konular

Geri