GSM modülünün kullanım yerleri

GPRS'ın nasıl kullanıldığını ve avantaj/dezavantajını bilmediğim için tam bir fikir yürütemiyorum, 3-4gündür boş zamanlarımda araştırıyorum fakat, SMS kadar dolu bir bilgiye erişemedim. BU yüzden bunuda öğrenip ona göre bir yöntem seçmeyi düşünüyorum SMS mi? GPRS mi?

Amacım 5tane "slave" diye tanımlayabileceğim istasyona "master" istasyondan veri göndermek, ve slave'in bu verileri aldığından emin olmak istiyorum. Verilerin 2-3 dk sonra slave'de olmasını istiyorum. Fakat SMS'in hiç bir garantisi yok, belki yarım saat sonra orada olur, belki atar atmaz, şimdilik slave'lerin sayısı 5tane, ama uygulanabilir olması açısından ileride bunların 40-50 tane olması gerekiyor. Her bir telefona sms atmak ve smslerin gittiğinden emin olunması işlemi 30dkyi geçer diye düşünüyorum. SMS yavaş bir çözüm.

Ama GPRS ile port dinleme olaylarına girebilirsem çok kolay olur bu iş. Her slave aynı anda verileri alabilir belki. Ama bunuda PIC gibi basit bir işlemci ile yapabilirmiyim emin değilim, TCPIP bilgisi gerekiyormu, yoksa onu GSM modem hallediyorda, sana sadece seriporttan gelen ham veriyimi gönderiyor bilmiyorum...

Bu konuda tam bilgim yok ama bir kaç arkadaşım da GSM Modemiyle GPRS bağlantısı kurmaya sağlamıştı.Onlardan bilgi alabilirsem sana da bilgi veririm.

LE-ON marka GSM modulune kayra elektronikten 10 adet için 27 usd fiyat verdıler SİM300D için 35 usd sagem modulu 65 tl ye almıştım

LE-ON marka GSM modulune kayra elektronikten 10 adet için 27 usd fiyat verdıler SİM300D için 35 usd sagem modulu 65 tl ye almıştım

Tekin bey fiyatları çok iyi, acaba bunların farkını biliyormusunuz? Tecrübelerinizi aktarabilirmisiniz? Leon markayı almak cazip geldi..

Tekin bey fiyatları çok iyi, acaba bunların farkını biliyormusunuz? Tecrübelerinizi aktarabilirmisiniz? Leon markayı almak cazip geldi..

merhaba le-on için doğrusu teklif aldım stokta yoktu gelınce haber vereceklerdı vermedıler bende başka çozum buldum alarm sistemı kuruyorum şuan RF modul veya telsizlerle sistem kuruyorum GSM modulle alarm sistemı kuruyordum vazgeçtım artık hırsızlarda teknolojıyı kullanıyor yanlarında jammer goturuyorlarmış hırsızlık yaparken RF veya telsizde etkısız hale getırme şansları hiç yok onun için ben gsm modul kullanmıyorum :)

Rf telsizler icinde 0-5ghz arası çalisabilen jammerlar var:)

Sanırım daha teknolojik yollara gidilmesi gerekiyor artık.Kızılötesi sinyaller veya bluetooth gibi.

Sn Tekin126,

20 30 $ fiyatlara bahsetmiş olduğunuz GSM modülünü nasıl satın alabiliriz?

Sizin bu konuda bize sağlayabileceğiniz bir yardım olabilir mi ?

Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Sanırım daha teknolojik yollara gidilmesi gerekiyor artık.Kızılötesi sinyaller veya bluetooth gibi.

Sn Tekin126,

20 30 $ fiyatlara bahsetmiş olduğunuz GSM modülünü nasıl satın alabiliriz?

Sizin bu konuda bize sağlayabileceğiniz bir yardım olabilir mi ?

Bilgi verirseniz çok sevinirim.

merhaba kayra elektronikten le-on modul veya sagem gsm modul fiyatı alabılırsınız sim 300 d için bır arkadaşim aracılığıyla temın edıyordum arkadaştan adresı alır sıze ulaştırırım

Bilgileri ulaştırabilirseniz çok sevinirim.Gerekirse ben ücreti havale edebilirim.

Tekin bey zamaninda kullandığınız alarm sisteminde hangi GSM yoluyla haberleşme kurmustunuz? Gprs hakında bilgiye ihtiyacım var. Master işlemci porttan veri atacak ve diğer tüm birimler gün boyu o portu dinleyecek bu mumkunmudur? Gün boyu bağlantı kopukluklAri olusabilirmi? Bu arada veri kaçırılması mümkün gibi duruyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,486
Kullanıcılar
450,460
Son üye
birelektrikçi

Yeni konular

Geri