GSM modülünün kullanım yerleri

Bu arada SMS attıktan sonra gönderildi bilgisini alabiliyormuyuz acaba?

Yine AT Komutlarıyla modemin rapor özelliğini aktif hale getirerek sanırım yapılabilir.İlgili ayarlar için modemin pdf dosyasını incelemek gerekebilir.

Benim telefonumda raporlama özelliği olduğu için mesaj attıktan sonra gelen raporla ilgili hyperterminal ekranına dönüş oluyor.

Yine AT Komutlarıyla modemin rapor özelliğini aktif hale getirerek sanırım yapılabilir.İlgili ayarlar için modemin pdf dosyasını incelemek gerekebilir.

Benim telefonumda raporlama özelliği olduğu için mesaj attıktan sonra gelen raporla ilgili hyperterminal ekranına dönüş oluyor.

Anladığım kadarıyla her üründe raporlama özelliği olmuyor. Bu yüzden buna dikkat etmek gerekiyor.
Senin tecrubelerine gore başka dikkat edilmesi gerekenleri soyleyebilirmisjn?
Normal bir telefonun çektiği noktalarda sorunsuz çalışacağını düşünüyorum. Fakat seçilmesi gereken yüksek kazançlı bir anten varmi?
Ayrıca Şebeke cekim gücünü bize bir sekilde
donuyormu acaba?

Verdigin bilgiler icin teşekkür ederim.

Anten kimi yerlerde gerekli olabilir.

Şebeke gücünü

AT+CSQ komutunu uygulayarak görebiliyorsun.Bu komutu uyguladığında 31 derece üzerinden kaç derecelik şebeke çektiği dönüşünü veriyor.

Ama raporlama özelliği yoksa bile alıcı tarafın mesajı aldığında bir dönüş mesajı göndermesini sağlayarak bu işi halledebilirsin.Aslında kullanacağın modülün manuelini inceleyerek daha detaylı olarak komutları görebilirsin.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim, şimdilik alacağım modem belli olmadıgı için incelemeye başlamadım. Tekin beyin 27 dolar olarak bahsettigi moden hangisi biliyormusun? Yarın kayran elektroniği arayıp bilgi almaya çalışacağım. Sitelerinde yeterince bilgi yok malesef.

Benim de sormak istediğim birşey var.GSM Modemi ile GSM Modülünün farkı nedir ?

arkadaşlar bende bu konuya yeni başlayanlardanım. hatta o kadar yeniyimki hyper terminalden bağlantıyı kurduktan sonra "AT" komutunu gönderiyorum "OK" dönüşü geliyor ama ondan sonra hangi komutu yazarsam yazayım "ERROR" veriyor. Sizden ricam giriş için biraz bilgi almak. kullanıdığım geliştirme kiti simcom 900d modülüne ait. Kullandığım sim kart kendime ait ve pin kodunu sormayı telefonumda takılı iken pasif hale getirmiştim. Bir adım ileriye nasıl geçerim? yardımlarınızı bekliyorum.

yakında 18F2550 pik yazılımıyla beraber GSM/GPRS kartı çıkarıyorum kartın maksadı beş zone gırışı iki çikiş alarm ve motor kumanda olarak tasarladım araştırma gelıştırme kartı ıstıyen arkadaşlarla dıyaloğ kurup genel maksatlı GSM/GPRS modul PCB olarak yapmayı ısterım maksat bu konuda gelıştırme yapalım kazanç ikinci planda önerılerınızı beklıyorum

Sim900 kiti aldım. Arama yapıyorum çalışıyor. Aradığım santral telefonu açıyor .santral yönlendirme yapması için ton kodu göndermem gerekiyor.
Ton kodu at komutu veriyorum. Karşı tarafa gidmiyor. Sim900 kitinin kulaklığından tonecode sesi geliyor. Karşı tarafa ton kodu göndermek için at komutu varmı.
ATD0505XXXXXXX istediğim telefonu ara
AT+CLDTMF=2,"1,5" komutu gönderiyorum ton kodu sim900 kitinin kulaklığına geliyor. Karşı telefona iletmiyor.

GPRS ler hakkında detaylı bilgi verebilecek olan varmı yani haberleşme protokolü nedir pic ile nasıl bağlantı kurulur gibi...

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri