Gmt plc rtc

Merhaba. GMT ladderde gerçek zaman saati nasıl kurulur? Mesela ben her gün 5 ayrı zamanda, her zamanda da ayrı-ayrı çıkışın aktif olmasını nasıl kura bilirim? Rtc set-le başlıyorum, saat dakika ve s. için register de belirliyorum. Mesela: (MW5 saat....) Sonra ne yapıcam onu bilemedim. yardım eden olursa sevinirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
GLC396 kullaniyorsan SI larda saat, dakika... ilgili registerlari gorebilirsin.

Bundan sonra yapacagin mukayese etmek ornegin saat=2 ise dakika=30 ise qp0 cikis versin dersen saat 02:30 qp0 cikis verir.

Bunun gibi istedigin kadar mukayese yapabilirsin.

Sayın, malikenes, cevapınız için teşekkür ederim. 1 sorum daha var: bunun her gün olması için yalnızca saat ve dakikayı girmeliyim?

Sadece saat ve dakika girersek 24 saatte bir yani her gun tekrarlar.

Gun registerini kullanirsak ta istedigimiz gunlerde takrarlatiriz.

Malikanes konu ile ilgili basit bi gmt 396 uygulamasi yuklerseniz foruma faydasi olur dusuncesindeyim
GMT nin teknik bolumundeki arkadaslar RTC yi genel kapsami ile anlatan bir dokumani internet sitelerine koymuslar. Yuklemeler/Teknik Dokumanlar sekmesinden erisebilirsiniz.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular

Geri