GMT plc ile Zebra yazıcı kullanmak

grbt.ksc

Üye
Gmt plc den zebra yazıcıya veri göndermek ve etiket bastırmak istiyorum. Hangi komutları kullanmam gerekiyor. Bilgisi olan yardım edebilir mi?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
gmt plc den doğru yazdıramazsınız.Hmi üzerinden yazdırmanız mümkün.

genelde hmi larda yazıcı bölümü var.Ordan standart yazıcı seçilip etiket hazırlanıyor.Bir tetik ile usb üzerinden bastırılır.Fakat gmt panelinin yapısına hakim değilim.Gmt teknik servisi detaylı yardımcı olabilir.

genelde hmi larda yazıcı bölümü var.Ordan standart yazıcı seçilip etiket hazırlanıyor.Bir tetik ile usb üzerinden bastırılır.Fakat gmt panelinin yapısına hakim değilim.Gmt teknik servisi detaylı yardımcı olabilir.
Tamam teşekkür ederim.

Deneyimim oldu.. Seri port tan yazdırabilirsin ama biraz sıkıntılı iş. Çünki word yolluyorsun byte ların yeri değişiyor diye hatırlıyorum. Örneğin ABCD ascii harflerini sırayla yollamak istiyorsun BADC olarak gidiyor ona göre yazman lazım ama olmuyor değil oluyor. Hyper terminal türü yazılımda plc den pc ye önce göndermen lazım doğru bilgi geliyormu test için.. Delta plc ve sanırım birçok plc sıkıntılı bu konuda.
Siemens S7-1200 de byte array yapıyorsun örneğin 100 byte, byte sırasına göre gidiyor network kablosuyla yada seri port kartıyla sıkıntı olmuyor. Bir de Unitronics plc de iyi bu konuda.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri