gizli dosyaları göremiyorum

gturgay ' Alıntı:
d dosyası ve c dosyası açılmıyor ağlamak üzereyim yardım edin lanet amvo virüsü banada bulştı dedikleriniz yaptım silindi dedi ama d ye tıkladıımda birlikte aç çıkyor :( :'(
kardeş ben de de öyle sorun vardı ama mozillayı kurdum hem internetim hızlandı hem bu sorun çözüldü
sana tavsiyem internet tarayıcını değiştir . firefoxu zaten kullanıyorsan ie7 yi yükle
bi de bişi yüklemek istemiyorsan adres çubuğunun sağındaki ok a bas açılan menüden c sürücüsü nü seç ancak öyle açılır Allah yardımcın osun

Arkadaşlar bu Amvo denen başbelasından çok zahmet çektim. Bundan tamamen kurtulmanın en garanti yolunu sonunuda buldum. Milli işletim sistemi PARDUS . Bende pardus kurulu. Pardus'dan sürücülerinize girerek amvo exe,amvo dll0,amvodll1,8de bat dosyalarını siliniz. Win.sistem 32 deki aynı dosyaları da silin.
Ayrıca flash diskiniz varsa oradaki aynı dosyalarıda silin kurtulun. Sonra win.başlatın. sabit disk tiklanınca açılmıyor.Birlikte aç explorer deyip kurtulun bu beladan. Beni Pardus kurtardı .Kolay gelsin

meteor902 ' Alıntı:
Arkadaşlar bu Amvo denen başbelasından çok zahmet çektim. Bundan tamamen kurtulmanın en garanti yolunu sonunuda buldum. Milli işletim sistemi PARDUS . Bende pardus kurulu. Pardus'dan sürücülerinize girerek amvo exe,amvo dll0,amvodll1,8de bat dosyalarını siliniz. Win.sistem 32 deki aynı dosyaları da silin.
Ayrıca flash diskiniz varsa oradaki aynı dosyalarıda silin kurtulun. Sonra win.başlatın. sabit disk tiklanınca açılmıyor.Birlikte aç explorer deyip kurtulun bu beladan. Beni Pardus kurtardı .Kolay gelsin
çoğunlukla windows kullanıldığından Pardus hakkında bilgi edinemedik bu işletim sisteminde dosya sistemi ve windowsa benzer yönleri var mı?

Çok uğraştım şu amvo.exe yi silmek için, bir kaç günümü aldı format attım dahi silinmedi, dediğiniz programları uyguladım, şu an silindi gibi ama geri gelecek diye korkuyorum :D teşekkürler paylaşım için...

Sevgili arkadaşlar,

Daha önceleri disket ile bulaşan virüslerin USB ile bulaşan hali ile karşılaşmış durumdayız.
USB diskleri kullanırken autorun.inf dosyası oluştuysa o zaman muhtemelen bir adet virüsünüz olmuş oluyor.
Bazı USB cihazlarında şifreleme için bu tür başlangıç dosyası kullanabiliyorlar o yüzden daha az fark ediliyor.

Virüs bulaştıkdan sonra C: sürücüsü veya hangi sürücü tıklandı ise oraya da bulaşıyor.
Benim tavsiyem elinizde Acronis gibi bir yazılım ile sistem temizken "Partition Image Backup" almanız.
Sistemde kullanacağınız mümkün mertebe yazılımları da ilk kurulum esnasında yüklemeniz sizi geri dönüşlerde rahatlatacaktır.

Belgelerim - Email gibi klasörleri de daha önce hazırladığınız hard disk partition 'a atmanız asıl önemli olan verilerinizin korunmasını sağlar.

İyi çalışmalar,
En iyi virüs NULL'lanmış virüstür....

Başım virüslerle dertte birgün sizede amvo.exe gelirse buradan yardım alabilirsiniz

Aynı virüs benim ana makinayada bulaştı internetten bunu buldum temizledim

Autorun.inf, Uxdeiect.com, Cfmon.exe Amvo.exe vbs. Silme ve Kurtulma
1. Ctrl-Alt-Del konfigürasyonunu kullanarak Görev Yöneticisi’ni (Task Manager) açın.
2. Eğer wscript.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
3. Eğer explorer.exe adında çalışan bir dosya varsa işlemi sonlandır ile kapatın.
4. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu açın.
5. Çıkan kutuya cmd yazarak Komut İstemini çalıştırın.
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\autorun.* /f /a /s /q
del d:\autorun.* /f /a /s /q
del e:\autorun.* /f /a /s /q

(Not: Bu komut sabit disklerinizdeki bütün autorun.inf dosylarını sileceğinden dolayı eğer kendi olauşturduğunuz dosyalar varsa yedekleyin.)
6. Aşağıdaki komutu bütün sabit disk bölümlerine uygulayın.

del c:\uxdei*.* /f /a /s /q
del d:\uxdei*.* /f /a /s /q
del e:\uxdei*.* /f /a /s /q

7. cd c:\windows\system32 komutu ile Windows/System32 klasörüne girin.
8. dir /a amv*.* komutunu girin.
9. Eğer amvo.exe, amvo0.dll, amvo.dll adında dosyalar görüyorsanız aşağıdaki komutla silin.

attrib -r -s -h amvo.exe
del amvo.exe
del amvo01.exe
del amvo02.exe

10. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev Çalıştır fonksiyonunu kullanarak regedit komutunu çalıştırın. Şu anahtarı bulun.

HKEY_CURRENT_USER \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run

11. Bu anahtar altında amvo.exe veya cfmon.exe girdisi varsa silin.
12. Regedit’in düzen>bul fonksiyonu ile uxdeiect.com dosyasını arayın. Bulduğunuz bütün girdileri silin.
13. Görev Yöneticisi’nden Dosya > Yeni Görev > msconfig fonksiyonunu kullanarak başlangıç bölümünden cfmon.exe, amvo.exe gibi dosyalar işaretliyse işaretini kaldırarak uygula yapın.
14. Bilgisayarı yeniden başlatın.

Bilgisayarınız bu şekilde autorun trojanından kurtulmuş olacaktır. Eğer hala trojan varsa buradaki işlemleri bilgisayarınızı güvenli kipte açarak tekrarlayın. Burada anlatılan yöntemleri uygulamak tamamen kendi sorumluluğunuz altındadır. (teşekkürler)

(ALINTIDIR]

daha denemedim

harddiskim de dosyalarım vardı fakat açtığım zaman görünmüyorlar kayboldular araçlardan gizli dosyaları göster dedğmde de çıkmıyor virüs mü bulaşmıştır? dosyaları nasıl görebilirim acil yardım bekliyorum

Vİrus bulaŞmiŞ olabİlİr. bİlgİsayari guvenlİ modta aÇmayi dene. gÜvenlİ mod bİlgİsayari aÇilinca f8 tuŞuna basarak aÇabİlİrsİn kolay gelsİn

güvenli modu denedim o da olmuyor başka ne yapabilirim?

hard diski başka bir bilgisayara takarak içindeki dosyaları bulabilirsin eğer orada da göremiyorsan silinmiş olabilir. birde güçlü bir antivüris programı ile dene nod32 1 aylık kullanma programı var onu indir kur şu adreste

www.nod32.com.tr

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri