gevşek bağ yada sekonder ile Direkten enerji almak nedir?

selamlar... Enerji müsaadesine göre bu direkten gevşek bağ ile alırım yada sekonder ile alırım deniyor... Bu 2 kavram; gevşek bağ ya da seksiyoner nedir?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
gevşek bağ cer vermeyecek bağdır. Enerji nakil hattı projeleri hazırlanırken güzergah boyunca tüm direklerin üzerinde bulunan hatların cer kuvvetlerine göre direk seçimi yapılır. eğer branşman alınırken yapılacak bağ; direğe cer verecek olursa direğe binen cer kuvvetlerini tekrar hesaplamak ve belki de direği değiştirmek gerekir.

sekonder trafonun çıkış tarafı.

sekonder yerine belki de seksiyoner demek istemiştir.

gevşek bağ cer vermeyecek bağdır. Enerji nakil hattı projeleri hazırlanırken güzergah boyunca tüm direklerin üzerinde bulunan hatların cer kuvvetlerine göre direk seçimi yapılır. eğer branşman alınırken yapılacak bağ; direğe cer verecek olursa direğe binen cer kuvvetlerini tekrar hesaplamak ve belki de direği değiştirmek gerekir.

sekonder trafonun çıkış tarafı.

sekonder yerine belki de seksiyoner demek istemiştir.

pardon abi evet seksiyoner olacaktı... O nedir acaba? birde bunlarla ilgili fotograf bulabilir miyim Birde sedaş enerji alınacak direği veriyor bu direkten alacaksın diyor... Cer kuvveti nedir bilmiyorum ama cer kuvvetini hesaplanmamıs oluyor

seksiyoner resmini ekledim. iç içe dikdörtgen çerçevenin içindeki harici tip sigortalı seksiyoner.

elektrik-diregi-traves6.jpg

gevşek bağ ile branşman alınınca cer kuvvetini tekrar hesaplamaya gerek yok zaten.

enerji nakil hatları projeleri hazırlanırken direklerin tepeye isabet eden maksimum bileşke kuvvetini bulmak gerekir. rüzgar yükü buz yükü derken biraz karışık bir konu. :)

Beton direklerde gevşek bağ ile branşman alırken en fazla kaç metreden alınıyor? 48 mt öteden branşman almak istiyorum ama dağıtım şirketi izin vermiyor . Ne yapmak gerekir?

Forum istatistikleri

Konular
128,128
Kullanıcılar
449,843
Son üye
hvncrblt

Yeni konular

Geri