Gemo ile yıldız üçgen yapayım dedim

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir tane yıldız üçgen devresini gemo ile çizdim similasyonda çalıştırdım dedim ki hani belki bir arkadaş bunu örnek olarak kullanmak ister yada ihtiyaç duyar silip atmaktansa buraya da ekliyim istedim...

ZZg3pg.jpg

ojPVpQ.jpg

ld2ZpB.jpg

Ekli dosyalar

• yıldız ucgen.rar
    19.7 KB · Görüntüleme: 68
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Hee anladim fazla bilgim olmadığı için gemoyla bir bakışta anlayamadım pardon

Estağfurullah sayın @şef112 Bizler eğer bir şeyler öğrenebiliyorsak bir merdivenin basamağına tırmanacak cesareti bulabiliyorsak bu tam olarak sizlerin sayesindedir sizlerin gölgesinde ve umudunda yürüdüğümüzün eseridir...
Sonuç eşittir iyi ki varsınız...

Yahu GEMO neymiş diye araştırdım ; ilk defa duydum . Baya güzel şeyler yapmışlar . Valla helal olsun . İnşallah sorunsuz çalışıyordur ürünleri , teknik destekleri de iyiyse takdire şayan.
http://www.gemo.com.tr/index.htm

Yahu GEMO neymiş diye araştırdım ; ilk defa duydum . Baya güzel şeyler yapmışlar . Valla helal olsun . İnşallah sorunsuz çalışıyordur ürünleri , teknik destekleri de iyiyse takdire şayan.
http://www.gemo.com.tr/index.htm
Otomasyoncular küçük çaplı projelerde siemens logo -Schanider in zelio su -gemo bir marka saha vardı su An hatirlaya madim küçük plc kullanıyorlar oldukça iyi yalnız icindeki islemci

Manyetik alandan etkileniyor pic mcu var içinde birtane parcaladin başıma geldi

Vallahi değerli ustalarım Gemo benim çok severek kullandığım bir cihaz yani bir siemens plc nin yerini tutmasını elbette ki bekleyemeyiz sonuçta bir plc değil akıllı röleden bahs ediyoruz...

Ben bunu bir çok uygulamamda kullandım RTC uygulamam oldu bir makinede kullandım hatta en kompleks uygulamam ise bir çöp arabasında oldu...

Çöp arabasının üst yapı sistemindeki switchler sorun çıkartıp duruyordu biz de onları komple iptal ettik hidrolik basınç hattına bir tane basınç şalteri taktık lakin ben gemodan önce bir tane pic kullanarak bu işi çözemeye çalıştım envay çeşit devreler denedim hep parazit sorunu ile karşılaştım örneğin tam sistem çalışırken şöför içeriden kornaya basıyor yada sellektör yapıyor yada frene basıyor benim pic ile olan sistem anında çöküyordu..

Opto kuplorlü devre yaptım ama akü elektriği ve şarj alternatörü tek olduğu için şaseleri ayırtamadığım için bir işe yaramadı rölelere konransatörler ilave ettim olmadı olmadı olmadı saç baş yoldurdu en son bi tane gemo taktım halen çalışıyor :D

Sonuç olarak hiç yüzümü yere baktırmadı...

Teknik destek olayına gelince Gürbüzoğlu elektronikte Bir tane AHMET Abim var adam teknik konuda her ama her açıdan sonuna gidene kadar yardımcı oluyor kesinlikle projeye bitti diyene dek yanınızda oluyor...

Cihazı almışsınız yada almamışsınız similasyondan çalışmışsınız yada gerçek bir cihaz üzerinden çalışıyorsunuz hiç fark etmiyor yeter ki arayın ahmet bey'e ulaşın gerisini dert etmeyin...

Ben bir okul için malzeme topluyordum ahmet bey'e durumu arz ettim vallahi hiç ikinci bir söze gerek duyurmadan programlama kablosu ptc si vs ne varsa bir kutu ile adresime gönderdi ücret mücret de talep etmedi Sağ olsun ;)

Ben bu cihazı halen yerine teslim edemedim elimde duruyor kutusundan bile çıkartmadım ama kısa süre içinde burdur a gittiğimde yerine teslim edip fotolar ile birlikte ahmet beye bunu kesinlikle tebliğ edeceğim...

Yani bir firmadan daha ne bekleyebilirsiniz ki ? Ben çok memnunum yeter ki akıllı röle ile çözebileceğim bir projem olsun tek adres gemo...

Bu arada sözünü ettiğim okul için halen malzeme toplama çabalarım devam etmektedir en çok ihtiyacımız ise sürücüdür markası modeli gücü hiç ama hiç fark etmez yeter ki okulda okuyan öğrencilerimiz piyasaya çıktıklarında sürücüler hakkında bir bilgiye ve en azından bir defa bile olsa bir uygulamaya sahip olabilsinler...

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bir tane yıldız üçgen devresini gemo ile çizdim similasyonda çalıştırdım dedim ki hani belki bir arkadaş bunu örnek olarak kullanmak ister yada ihtiyaç duyar silip atmaktansa buraya da ekliyim istedim...

ZZg3pg.jpg

ojPVpQ.jpg

ld2ZpB.jpg
Merhaba ustam hayırlı sabahlar hayırlı günler ben plc işinde yeniyim ama meslekte bayadır varım. Gemo marka 230v AC 14D modeli bir plc aldım ladderde devreyi çizdim plc ye yükledim. Benim çizdiğimde önde start butonu var herşey güzel fakat şu var ki devreye star veriyorum ama stoplayamıyorum. Stoplamam için stop butonunun kontağını NO Kontakla değiştirince oluyor. Sizin devreyide deniyeceğim. Ricam bana yardımcı olur musunuz çünkü bu sektörde kimse yardımı sevmiyor alay edip dalga geçiyorlar.

ZZg3pg.jpg

Bana star ve stop butonun plc’nin üst kısında hangi digital girişlere bağlanacağını söyleyebilirseniz memnun olurum. Mühürlemesini de tabi. Teşekkür ederim

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri