Garip bir sorunum var

iyi akşamlar saygıdeyer forum üyeleri ve ustalarım.uzun bir süredir yaşadığım bir sorundan bahsetmek istiyorum
yatak odamda duvarda çiftli priz yanında ise ışık anahtarı var hemen yan tarafımda ise banyo var ve banyoda elektrikli şophen mevcut yatak odamda ise çamaşır makinesi mevcut sorunum yatak odamda ikili prize bağladığım arakabloyla masa üstü bilgisayarımı kullanıyorum bilgisayar açık iken ikili prize makineyi taktığımda bilgisayarımın monitörü kapanıp açılıyor aynı şey banyo tiktağını açıp kapattıklarında da oluyor bazen hiçbirşey yokken kendi kendine oluyor bazen makineyi fişe taksamda olmuyor sorun monitörde veya pc de değil denemesini yaptım sizce sorun nedir ne yapmam gerekir banyodaki şophende şalter yok direk hatta bağlı bir alakası varmıdır bilmiyorum ama belirteyim.
yardımcı olursanız çok sevinirim

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
İhlas şofbenli (ani su ısıtıcısı) ev mi? Ev kaç yıllık, tesisat çok mu eski?

İhlas şofbenli (ani su ısıtıcısı) ev mi? Ev kaç yıllık, tesisat çok mu eski?
ani su ısıtıcısı hocam elektrikli şohben ufak klasik bina eski hocam tam bilmiyorum kaç yıllı ama heryerinde bir sıkıntı var büyük ihitmal tesisat eskidir

YEtkili bir elektrikçiye tesisatı ve sorunlu cihazları göstermelisiniz, forumdan bilgi alıp çözmek taşıma suyla değirmen döndürmeye benzer. Maddi imkanınızı bilmiyorum fakat yetkili biri bakmadıkça görülen o ki daha çok konular açarsınız ...

YEtkili bir elektrikçiye tesisatı ve sorunlu cihazları göstermelisiniz, forumdan bilgi alıp çözmek taşıma suyla değirmen döndürmeye benzer. Maddi imkanınızı bilmiyorum fakat yetkili biri bakmadıkça görülen o ki daha çok konular açarsınız ...
hocam yetkili biri bulamıyorsun ki daha önce başka bir konu için getirttim elektrikçi resmen dalga geçer gibi önemsemeden kontrol kalemiyle iki kabloya tutuyo bişey yok bu böyle çalışır bişey olmaz diyo internette forumlarda aratıyorum çok önemli bir konu olduğunu buralardan öğreniyorum
örneğin şophen bağlıyor sigorta koymuyor başkasına anlatınca öyle şey olurmu diyolar e ama bunu çarşıda elektrikçi dükkanından aldığım usta yapıyor
sorun nasıl oluştu ? ip uçları
ışıklı anahtarın yerine normal anahtar takın .
hocam sorun nasıl oluştuğu hakkında pek bir fikrim yok bildim bileli böyle
benim kendi tahminim elektrikçi falan değilim ama aklıma gelen şey banyoya gelen hatta hem ani su ısıtıcısı 4 tane lamba 3 tane priz bağlı çamışır makineside bu prize bağlı hat kaldırmıyor olabilirmi diye düşündüm ama prizeler boşken makine açık değilkende aynı sorunu yaşıyorum yeni bir sigortada hattı çekilse düzelirmi acaba nacizane benim görüşüm

Son düzenleme:
sorununuz sadece bilğisayarın monitörü kapanması mı ?
yoksa bilğisayarınızın ve monitörünüzün ( beraber ) kapanması mı ?

sorununuz sadece bilğisayarın monitörü kapanması mı ?
yoksa bilğisayarınızın ve monitörünüzün ( beraber ) kapanması mı ?
sadece monitor kapanıp açılıyor mesela odamda durvarda ikili priz var prizlerden bir tanesine ara kabloyu bağlıyorum bilgisayarın fişlerini takıyorum ve açıyorum pc çalışırken makinenin fişini takıyorum ve monitör kapanıp açılıyor tekrar deniyorum aynı daha sonra ara kabloyu yan odaya takıyorum ve bilgisayarı acıyorum ardından makinenin fişini odamdaki prize takıyorum ve aynı sorun gene tekrarlanıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri