G120c dc fren ayarı

Abilerim kolay gelsin
Ben motora bağlı dc freni sürücünün çalışıyor kontağından röle çektirip çalıştırıyorum fakat motora start verdiğimde fren biraz gecikiyor aslında motor da aynı anda start alıp arızaya geçiyor ben bunu vinçde kullanacam motor start almadan fren açarsada yük düşer motor her türlü yükü tutması gerekiyor nasıl yapmalıyım min rpms 750 max 1500 rpm yaptım ondan kaynaklanır mı motor dönmeye çalıştığı an fren start alıyor zamanlama uymuyor

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Abilerim kolay gelsin
Ben motora bağlı dc freni sürücünün çalışıyor kontağından röle çektirip çalıştırıyorum fakat motora start verdiğimde fren biraz gecikiyor aslında motor da aynı anda start alıp arızaya geçiyor ben bunu vinçde kullanacam motor start almadan fren açarsada yük düşer motor her türlü yükü tutması gerekiyor nasıl yapmalıyım min rpms 750 max 1500 rpm yaptım ondan kaynaklanır mı motor dönmeye çalıştığı an fren start alıyor zamanlama uymuyor
https://support.industry.siemens.co...ntrol-for-vertical-crane-sinamics-g120/266715
https://support.industry.siemens.com/forum/tr/en/posts/g120-motor-holding-brake-on-do2/56438
Yabancı kaynaklara bakarsanız her zaman daha fazla döküman bulma imkanınız var.

Herşeyi hazır kurulu bir makinede encodere göre sürücü motora start stop yaptırıyor. 8 10 istasyonlu bir sistem ve durma süresi yok durma süresi sıfır aniden durması gerekiyor. Sürücüden kontaktöre kontaktörden elektromekanik frene bağlantımız var. Sistemin durması gereken yerde yarım saniye gibi bir süre fren sıkıyor daha sonra bırakıyor bu sebeple sistem kendini salıyor. Sürücü modeli G120C PLC ET200, gerekli fren süresi bırakma süresi sıkma gecikme süresi gibi parametreleri değiştirdik kontaktörü değiştirdik mekanik fren ayarları yapıldı ama sorunu çözemedik. Nasıl çözebiliriz yardımcı olabilir misiniz ?

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,971
Son üye
umutcelik

Yeni konular

Geri