gıcırtı simtel bl 1818 çamaşır makinesi

ibokozan

Üye
kısaca tarif edeyim. makine tamburu sallantı (ilk hareket halinde veya sıkma sonrası yavaşlarken ) gacur gucur sesler geliyor. göreceğiniz gibi tambur yay ile asılı

altta ise çubuklar var. çubuklardan mı geliyor ses nasıl yapabilirim.

makine bu

Yönetici Notu: Paylaşılan fotoğraf, fotoğraf paylaşım sitesinden silindiği için kaldırılmıştır.

Altında iki tane sıkıştırmalı amortisör sistemi olması lazım. makineyi arkaya doğru yatırın alttan baktığınız zaman çözeceksiniz. onları biraz yağlamayı deneyin. fakat sıkmada yapılan takırtı sesleri kazan rulmanlarından geliyor. onlar için işin ehline ihtiyacınız var. maliyeti 70-100 tl arasında çıkabilir. Pek masraf etmeye değecek bi makine olduğunu zannetmiyorum

arkadaşım
makine çalışmadığı esnadaki sesler
muhtemelen ask yayları ve amortisorler den geliyor.. yağlama ile kesilme ihtimali yüksek ama makineyi görmeden tambir şey söylemek güç..
kazan rulmanlarına gelince
bence rulmanlarda ses yok
tabi görmeden duymadan sadece video ile bir şey söylemek ahkam kesmekten öte gitmez benim için
sevgiler
saygılar

amartisör bağlantı civataları gevşemiş olabilir kontrol ediniz.su kaçağı var ve amartisörün içine dolup pas yapmış olabilir bu durumda amartisörü değiştiriniz.
sesten anladığım kadarıyla kazan rulmanlarıda dağılmış

arkadaşlar kazanda amartisör yok... alt taraftan bakınca sadece demir çubuklar var

demir çubukların arasında kalan kazanı tutan plastik parçalar vardır yırtılmış düşmüş olabilir.

arkadaşlar çok teşekkür ederim. arka kapağı söküp resimlerde görünen tamburu tutan siyah plastik ve demir arasını iyice yağladım ve elimle salladım yedirdim :) ses mes kalmadı....

bu makine beni mezun eder ha? ne dersiniz :D

Oranın yağlanması doğru değil, şimdide makinenin kazanı, dengesiz yük olduğunda sağa sola çarpacaktır.
Çünkü yağ kazanın o parçaya tutunma kuvvetini azaltacaktır, bence orayı yağdan arındır. Yoksa kazanın zıplaması daha büyük arızalar çıkartır.

galiba haklısınız. yağladıktan sonra gıcırtı kalmadı ama içinde az çamaşır olduğunda kenara çarpmıyor fakat aşırı sarsıntıdan yay sesi geliyor. yağı sildikten sonra bişey yapmam gerekir mi?

Forum istatistikleri

Konular
128,289
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri