Güvenlik kamerası

Merhabalar acaba bu durumun sabit ip ile ilgisi olabilir mi?
Geçen gün böyle bir olay başıma geldi ama o kayıt cihazı baya eskiydi sizin cihaz yeni nesil sanırım ama tam olarak cihaz altında yazan etiketi atsanız uygun olur sanırım

Yani ön tarafında başka yazı yok yanda bu var acaba bu mu daha önce çekmiştim telimde kayıtlı olan bunlar ya da yarın kutunun tamamını video şeklinde çeksem olur mu gündüz

Daha önce smart meye ile bağlanılmışsa, tekrar bağlanamamasının sebebi arayuz kullanıcı adı ve şifresinin değiştirilmesi olabilir. Yukarıda bahsettiğim şekilde smart meye uygulamasında telefonunuzda kablosuz bağlantı ile aynı ağdayken qrcodu taratıp eklemeye çalışın. Bulunca kullanıcı adı (genelde admin) ve şifresi girilerek eklenmelidir. Aynı ağda değilken birçok cihaz qrcod ile güvenlik açısından bağlantı sağlamayabilir.

Estağfirullah @paskomya ustam, biz de kendi söküğümüzü hasbel kader ancak dikiyoruz.;)

QR code var güvenlik nedeniyle burada paylasmadim .TV yi ekran olarak kullanıyoruz küçük bir TV'ye bağladık PC ekranı gibi.internet kablosu çekti cihazdan modeme . Play Store'dan smart meye indirdim ancak Google dan aratinca artık o program çıkmıyor bendeki programda da açılmıyor .

Teşekkür ederim yardımlarınız için size de diğer yardımcı olmaya çalışan herkese de. Gönderiyorum istediğiniz fotograflari 👍sağolun
güzel kızım, bak kafamda saç yok, sakalımda epey beyaz var ve sanırım Türkçe konuşuyorum. verdiğin resimler içinde ben marka ve model okuyamadım, çünkü yoklar. cihazın genellikle altında olur dedim, hani barkod filan vardır. bak elimde şimdi az arızalı olan cihaz altındaki etiketi okuyayım
(aprox / ahd8008rn-xmy) marka ve model. tamam mı güzel kızım, bize lazım olan orada yazan marka ve model bilgileri.

Daha önce smart meye ile bağlanılmışsa, tekrar bağlanamamasının sebebi arayuz kullanıcı adı ve şifresinin değiştirilmesi olabilir. Yukarıda bahsettiğim şekilde smart meye uygulamasında telefonunuzda kablosuz bağlantı ile aynı ağdayken qrcodu taratıp eklemeye çalışın. Bulunca kullanıcı adı (genelde admin) ve şifresi girilerek eklenmelidir. Aynı ağda değilken birçok cihaz qrcod ile güvenlik açısından bağlantı sağlamayabilir.

Estağfirullah @paskomya ustam, biz de kendi söküğümüzü hasbel kader ancak dikiyoruz.;)
Evet daha önce 3ay gibi telefondan izledim ancak ara ara kopukluklar oldu fakat izleyebiliyordum.ayrica şifresiz giriş yapıyorduk şifre koymadik PC ye. Bu arada yanlış anlamayın bir şey daha sormak istiyorum aynı ağ dediniz ya ben bazen pcye bağlı modeme değil de telin netinden de baglaniyordum o sorun olmuş olabilir mi ?ben tekrar QR code okutmaya çalışayım. Teşekkür ederim
güzel kızım, bak kafamda saç yok, sakalımda epey beyaz var ve sanırım Türkçe konuşuyorum. verdiğin resimler içinde ben marka ve model okuyamadım, çünkü yoklar. cihazın genellikle altında olur dedim, hani barkod filan vardır. bak elimde şimdi az arızalı olan cihaz altındaki etiketi okuyayım
(aprox / ahd8008rn-xmy) marka ve model. tamam mı güzel kızım, bize lazım olan orada yazan marka ve model bilgileri.
:) Anladım oraya hiç bakmadım cihazın hiçbir yerinde görmeyince yazı falan en altında yoktur diye düşündüm yarın gündüz bakacağım çok sağolun yordum sizleri hakkınızı helal edin .

Evet daha önce 3ay gibi telefondan izledim ancak ara ara kopukluklar oldu fakat izleyebiliyordum.ayrica şifresiz giriş yapıyorduk şifre koymadik PC ye. Bu arada yanlış anlamayın bir şey daha sormak istiyorum aynı ağ dediniz ya ben bazen pcye bağlı modeme değil de telin netinden de baglaniyordum o sorun olmuş olabilir mi ?ben tekrar QR code okutmaya çalışayım. Teşekkür ederim
bunu şimdilik bilemeyiz, yani şifre(siz) olayını. ikincisi ağ olayını kafanda çözememişsin. (ID) aydi diye okunur. her cihazın bir IDsi yani sayısal bir kimliği vardır. iki veya daha fazla cihaz birbirini tanımazsa, bilmezse konuşamazlar anlaşamazlar. (konuşmak anlaşmak, haberleşme ve paylaşım anlamında) senin telefon numaran senin kişisel sahip olduğun bir ID dir. bu kimliği telefon cihazının ID si ile eşleştirirsin ve aracı kurum ile (gsm şirketi) beni ararsın (buradaki ben örnek) benim numaram da benim telefon cihazıma tanımlıdır. bak cihazın arkasında 2 tane kablo var biri sarı(modemden gelen ve sistem ağ bağlantısını sağlayan ID sini paylaştıran) öteki gri(kameralardan gelen) görüntüleri- verileri cihaza tanımlayan ve cihaz ID si üzerinden kullanıma sunan-izlenmesini sağlayan). şimdi sen hangi uygun aracı kullandıysan (programı) cihazla ID üzerinden haberleşirsin (yani izlersin) kullandığın haberleşme ağı sistemi önemli değil. önemli olan senin o cihaz ile haberleşmen. konu aslında çok geniş kabaca anlatmak istedim. bu arada sen bu ID lerden sadece kendi numaranı bilmek ve konuşmak istediğin kişinin numarasını bilmek sana yeter. numarayı çevir hizmet aldığın gsm ile görüşürsün- izlersin. izinler dahilinde gerekliyse şifre de girmek zorunda olabilirsin ve hatta kullanıcı adı ile birlikte...

Forum istatistikleri

Konular
127,957
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri