Güneş paneli power bank dolum ile şerit led yakmak

lolman

Üye
Merhabalar. Bu işte bilgim neredeyse sıfır . Videolardan izleyerek kendimce birşeyler yapmaya çalışıyorum. Elimde büyük 12v ve ayrıca 6v çıkışlı güneş paneli var. 6 tane 18650 pil var. Ben bunları tp4056 ile bd140 bağlayarak gündüz şarj olmasını akşam ise güneş battığında ledlerin yanmasını istiyorum. 12v paneli direk ledlere bağlayınca yanıyor fakat tp4056 5v 1a olduğu için pillerden çıkan enerji ledleri yakmaya yetmiyor. Ledler 12v şerit ledler. 2 tane cevabını bilmediğim sorum var.

1- 12v büyük panel kullanmamın yada 6v küçük panel kullanmamın bataryanın dolum süresine etkisi olur mu çünkü her iki panelde de 5v dan fazla ve tp4056 voltajı 5v 1ampere düşürerek pilleri şarj edecek (mantık bu şekilde mi çalışıyor acaba). Yoksa 12v panelde amper daha fazla geçtiği için fark olabilir mi bataryanın dolum süresinde. Çünkü güneş neredeyse batane kadar tüm gün paneli görüyor.

2-Tp 4056 çıkışına voltaj yülsetici devre koyarak ledlerin yanması için 12v yükseltirsek , bu durumda 18650 piller normal orana göre daha mı hızlı biter. Ben en az 5-6 saat yanmasını istiyorum güneş battıktan sonra.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.

Forum istatistikleri

Konular
128,188
Kullanıcılar
449,956
Son üye
CharmanDear

Yeni konular

Geri