Güneş enerjisi ile tarla sulama için Fiyat Teklifi ve Destek

abuzerefendi

Katılımcı Üye
Gölet tarlamızın dibinde. buradan tepeye en derin yerden en yüksek yere rakım farkının maximun 45 metre olduğu tarlaya su basmak istiyoruz. uzaklık 150 - 200 metre arası.

Tarlaya sulama için güneş panelleri ile 0.75 kw lık sumak dalgıç pompa çalıştırmak istiyoruz. ancak Güneş panellerini tarlaya koyup, dalgıç pompanın ise göletin içinde yani 150 metre uzakta olması gerekiyor. Bu işlem için inverter ile 220 V yaptığımız elektriği taşımamız uygun olur mu? kayıpları nasıl olur?

bu işlem sırasında sabah güneşi gördüğünde sistem kendiliğinden çalışmaya başlayarak tarladaki su deposuna su basacak. arada 4 adet 100 amperlik jel akü kullanmayı düşünüyoruz. bu tarzda yaptığınız bir proje varmı? bize böyle bir sistemde yardımcı olurmusunuz.

Bu sistemin sürekli çalışması, sistemde arızalara neden olurmu?

Sabah az olan güneş ile sistem çalışamayacağı için, ilk devreye girme olayını nasıl ayarlayabiliriz. yani aküler biraz dolduktan sonra motorun çalışmaya başlaması ve akü tamamen bitmeden sistem kendine zarar vermeden kapanması için nasıl bir şey gerekli.

Bu tarz bir sistemin maliyeti ne kadar olur? gelip kurulumunu yapar mısınız yoksa beni yönlendirir misiniz? Konu ile ilgili özel mesajdan da bana ulaşabilirsiniz... Teknik destek açısından fikir verecek veya yardım edebilecek olan arkadaşlar da ulaşırsa sevinirim.

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Direk elektrik icin watt basina 1.6 dolar akulu sistem icin 3.3dolar ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1395104667.486550.jpg

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Pardon euro

Pardon euro

dolar ne euro ne hocam fustuk gibi TL var. (su anki kurdan sukadar TL demeniz daha uygun)

gecen yil tarim fuarinda bir burosur almistim tamda masamda duruyor.
xxxxx solar derin kuyu basligi altinda sunlar yaziyor.
sustem icerigi
gunes paneli
solar derin kuyu su motoru
derin kuyu su motoruyla neler calistirabilirsiniz
180metre derinligi olan kuyudan gunluk yaklasik 10ton su alabilirsiniz diyor.

yine sitelerindede su yer aliyor

Ülkemizde enerji bağlantılarından uzak noktalarda kalan bir çok besi çiftlikleri, tarla, yayla evleri vb. yaşam alanları bulunmaktadır. Enerjiden uzak olan bu noktalarda arazi sulama, su ihtiyacının karşılanması, suyun depolanması ya da aktarılması için enerji ihtiyacı bulunmaktadır. Remtek Solar kontrol sistemleri ile Güneş enerjisi kullanılarak AC pompa motorların 09:00 / 17:00 saat aralığında AKÜSÜZ çalışması sağlanmaktadır.

xxxx SOLAR SULAMA SİSTEMİNİN AVANTAJLARI,

• Enerjiden uzak noktalarda çalışarak iletim hattı sorununu, Pancar motor ile yapılan sulamada mazot ihtiyaçlarını ortadan kaldırır.
  • Sahada mevcut olan pompa motorunuzu kullanırsınız.
  • Sistem ile ilgili abonelik başvuru gibi işlemlere gerek yoktur.
  • Güneş enerjisini yüksek verimle elektriğe çevirir.
  • Yaz-Kış çalışan sistemler için Şebeke destekli hibrit yapıda çalışabilir.
  • İletim hattına gereksinim yoktur. Kurulması çabuk ve kolaydır.
  • Bakım gereksinimi yok denecek kadar azdır, sessiz ve temizdir.
  • Çevre kirlenmesine neden olmaz.
  • Petrol kömür, bakır gibi tükenebilen maddeleri kullanmaz
reklam olmasin diye markayi xxxxx ledim
ancak google amcadan sorarsaniz soyler.
ararsaniz fiyat vs alabilirsiniz sanirim
kolay gelsin

Son düzenleme:
Özelden mesaj gönderdim. Yardımcı olabilirim.

Yardımlarınız için hepinize teşekkür ederim. tarla sahibi arkadaşın yanına anca 1 hafta sonra gidebileceğim o zaman ona hepsini aktaracağım. yardılarınız için çok teşekkürler. özellikle telefon numarasını veren arkadaşlara çok çok teşekkürler.

Güneş enerjisi ile ilgili yeni sistemler geliştiriyorum.
Sulama sorununuzu çözebiliriz.

Güneş takipsiz sistem önermem. Biz güneş takip sistemleri de imal ediyoruz.

Musa KOLUAÇIK
KOLUACIK RESEARCH and DEVELOPMENT-SOLAR ENERGY SYSTEMS
merhaba musa bey benim de bir problemim var umarım en kısa sürede dönersiniz :
60 metre derinliğinde ve 500 litre hacminde derin kuyum var,bu kuyudan 40mt rakımda ve 12000 metre yatay basmak istiyorum sulama borusu olarak 310 inç 12lik boru kullanacağım ve derin kuyunun maks çalışma amperi 400 A ,120 adet fiskıyeye kullanarak tarlamı 8-12 saat sulamak istiyorum bunun için kullanacağım ges sistemi ne kadar olmalı ?

Gölet tarlamızın dibinde. buradan tepeye en derin yerden en yüksek yere rakım farkının maximun 45 metre olduğu tarlaya su basmak istiyoruz. uzaklık 150 - 200 metre arası.

Tarlaya sulama için güneş panelleri ile 0.75 kw lık sumak dalgıç pompa çalıştırmak istiyoruz. ancak Güneş panellerini tarlaya koyup, dalgıç pompanın ise göletin içinde yani 150 metre uzakta olması gerekiyor. Bu işlem için inverter ile 220 V yaptığımız elektriği taşımamız uygun olur mu? kayıpları nasıl olur?

bu işlem sırasında sabah güneşi gördüğünde sistem kendiliğinden çalışmaya başlayarak tarladaki su deposuna su basacak. arada 4 adet 100 amperlik jel akü kullanmayı düşünüyoruz. bu tarzda yaptığınız bir proje varmı? bize böyle bir sistemde yardımcı olurmusunuz.

Bu sistemin sürekli çalışması, sistemde arızalara neden olurmu?

Sabah az olan güneş ile sistem çalışamayacağı için, ilk devreye girme olayını nasıl ayarlayabiliriz. yani aküler biraz dolduktan sonra motorun çalışmaya başlaması ve akü tamamen bitmeden sistem kendine zarar vermeden kapanması için nasıl bir şey gerekli.

Bu tarz bir sistemin maliyeti ne kadar olur? gelip kurulumunu yapar mısınız yoksa beni yönlendirir misiniz? Konu ile ilgili özel mesajdan da bana ulaşabilirsiniz... Teknik destek açısından fikir verecek veya yardım edebilecek olan arkadaşlar da ulaşırsa sevinirim.
Sn.Abuzer Bey,yaklaşık 50m rakım ve 150m mesafeye 0.75kw motorla su alamazsınız.Min.3kw olmalı.Yaklaşık 6 senedir bu işlerle iştigaliz.Edindigimiz tecrübe bu yönde.Bilginize....

Moderatör tarafında düzenlendi:

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri