Güç kaynaklarının paralel bağlanması hakkında

Konvertörlerin çıkış voltajı aynı olmayacak örneğin birisi 5.00001v diğeri 4.9999v olur akım büyük olandan gelir. Boost konvertör girişindeki pil 1.8v a düşene kadar çıkışı 5.00001v olarak vermeye devam eder en sonunda pil biter tek kaynağa düşersin. Piller paralel olunca yüksek olan akım çektikçe voltajı düşer hepsi birbirine eşitlenir piller aynı zamanda biter. Yani pillerin hepsi 1.8v altına düşene kadar aynı akımı alabilirsin.
Hocam çok güzel açıkladın sağolasın. Aklıma birşey geldi peki ben pilleri 3-3-4 olarak gruplandırsam (3 tanesi paralel, diğer 3 ü ve diğer 4 ü kendi aralarında paralel yani) bu 3 gruptan 3 boost conventör ordan çıkışları paralel bağlasam sorunu çözer miyim :)

Abicim niye aynı şeyi soruyorsun boost çıkışları aynı olmayacağından ilk önce yüksek olanı emer bitirir. Pillerin aynı anda tükenmez. Pillerin hepsini paralel yap tek boost kullan. Bunun başka yolu YOK.

Abicim niye aynı şeyi soruyorsun boost çıkışları aynı olmayacağından ilk önce yüksek olanı emer bitirir. Pillerin aynı anda tükenmez. Pillerin hepsini paralel yap tek boost kullan. Bunun başka yolu YOK.
Tamam sağolasın son bir kez şansımı deneyim dedim, çok aşırı bir elektronik bilgim yok öğrenmek için soruyorum kusura bakma, art niyetim yok :)

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,598
Son üye
kadir12366

Yeni konular

Geri