Güç kaynağı watt arttırma için yardım

Uygulamadım ama bir pc de iki guc kaynagi kullanildigini duymustum.

Kasanizda yer varsa yada modifiye edebilirseniz denemek lazim.

Yada daha guclu bir guc kaynagi almalisiniz.

Guc kaynagini acip kurcalamanizi hic tavsiye etmem yanlis bir hatanizda anakartiniz zarar gorebilir.

mosfetin source ucuna bağlı küçük omajlı bir direnç olacak. yaklaşık 0,33 ohm 1 watt gibi.
Bu dirence paralel 1 ohm 0,5 watt gibi bir direnci paralel bağlayıp gücü artırmayı deneyebilirsiniz.

Bu sistemde anahtarlama yapan kontrolcü ( byük ihtimal SG35xx yada TL494 entegreleri olabilir ) entegrenin tam yükteki duty değerleri önemli değilmi?

Zaten güç kaynağı dizayn gücüne ulaştığı için kesime gidiyor. Büyük ihtimal duty değeri baya yüksek çıkacaktır.

Siz trafoda pirimer ve sekonder sarımları değiştirmeden güç artımına gidemezsiniz. Ancak bu durum nüveninde değişimi gerekecektir. Yeteri kadar manyetik akı gücü aktaramazsa nüvede ısınacaktır.

O yüzden nüve ve sarımlar dolayısı ile çıkış diyotları girişteki anahtarlama elemanı mosfet v.s. baya bi modifiye gerekecek.

Ben hala ilk önerimde tavsiyeye devam ediyorum. Ya güç kaynağı değişimi yada paralel ikinci bir güç kaynağı kullanımı.

Bu sistemde anahtarlama yapan kontrolcü ( byük ihtimal SG35xx yada TL494 entegreleri olabilir ) entegrenin tam yükteki duty değerleri önemli değilmi?

Zaten güç kaynağı dizayn gücüne ulaştığı için kesime gidiyor. Büyük ihtimal duty değeri baya yüksek çıkacaktır.

Siz trafoda pirimer ve sekonder sarımları değiştirmeden güç artımına gidemezsiniz. Ancak bu durum nüveninde değişimi gerekecektir. Yeteri kadar manyetik akı gücü aktaramazsa nüvede ısınacaktır.

O yüzden nüve ve sarımlar dolayısı ile çıkış diyotları girişteki anahtarlama elemanı mosfet v.s. baya bi modifiye gerekecek.

Ben hala ilk önerimde tavsiyeye devam ediyorum. Ya güç kaynağı değişimi yada paralel ikinci bir güç kaynağı kullanımı.
Eğer elimdeki psu 1v 12 volt olsaydı dediğiniz iyi bir psu alınana kadar mantıklıydı. Fakat bendeki psu 2 yollu 20amper 20 amper bölünmüş durumda ben 1 yolu işlemciye kullansam 20 amper vericek diğer bi psu ayarlasam ucuza oda aynısı olucak 2 sininde 1 er yolu 20 a 20a civar o yüzden en mantıklısı yeni bir psu alıcam fakat bu psuyu güçlendirmeyi yine deniyeceğim merak ettim :)

Olmaz devrenin tüm hesapları değişir giriş ortalama akımı tepe akımı dolayısıyla primer sargıların ayrıca pcb yol kalınlıkları emi filtre ki en önemlisi bence denemeye kalkmayın az güçlerden bahsetmiyoruz Allah muhafaza

Youtube da yapan bir abiyle konuşdum 35 erl trafoyla yaptı ve bilgisayara bağladı çalışdırdı.
amperi fazla çekicek yolları kablo ile güçlendirebilirim.

400w actif pfc powersuply yükselttim gayet başarılı oldu pc donanımlarıma yeterli oldu
yükseltme için 220 katı yeterli geldiği için ellemedim çıkış katındaki mosfetleri daha yüksekleriyle değiştirdim 3v 5 v 12v katındaki kondansatörleri 10v 2200 mf 16v3300 mf olanlarıyla değiştirdim sonuç 550w güç çıkışı elde etmiş oldum inanmayan varsa elektronik bilgileri dahilinde deneyip tecrübe edebilirler (denemeden vaz geçmek ahmaklıktır)

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,036
Son üye
murki

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri