Güç Kaynağı Hesabı

arkadaşlar evime kalorifer tesisatı çektim elektrik kesintisi fazla olduğu için bir güç kaynağı almayı düşünüyorum.Kalorifer tesisatında bir pervane fan birde sirkülasyon pompası çalışmakta bu motorlara göre nasıl hesap yapılır nasıl güç kaynağı almalıyım gücü ne olmalı kaç saat çalıştırır yardımcı olurmusunuz arkadaşlar.Aşağıda pompanın ve pervane motorunun etiket resimleri

20131104_153702.jpg20131104_153753.jpg

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kesintisiz güç kaynağı düşünüyorsanız 1000 VA lik işinizi görür. Alacağınız zaman satıcıya bu sistemde çalışmazsa iade garantisi isteyin. Sinüs olması gerekebilir. Destek süresine göre akü kullanmanız gerekecek. Jeneratör destekli olursa maliyet düşer. Destek sürenizi kesintide jeneratörü çalıştırma süresi kadar seçersiniz devamında jeneratör kullanırsınız. Param var uğraşmak istemiyorum derseniz akülerinizi büyük tutup rahat edersiniz.

bilgi için teşekkürler 3 kva lık almayı düşünüyorum bu 3 kva lık güç kaynağı resimdeki motorları kaç saat idare edebilir.

3kva maksimum desteklediği gücü verir. Süresi içindeki bataryaların kapasitesine bağlıdır. 24 volt 20 amperlik batarya ile yaklaşık bir saat gider.

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,982
Son üye
admik

Yeni konular

Geri