Güç kaynağı 30v 6A tuhaf davranıyor

Bdx53 ü değiştirdim diyotlarda sorun yok birde bd192 diye bi transistör var o biraz ısınıyor üzerinde ufak bi soğutucu var onu kontrol ettim sağlam görünüyor. Opampı değiştiricem bakalım düzelicekmi deneyip yazarım buraya teşekkürler taha bey

Cc ve cv geçişi bu opamp üstleniyor. Su an iki ışığında yanması bana opamp sorunu gibi düşündürüyor.

Cc ve cv geçişi bu opamp üstleniyor. Su an iki ışığında yanması bana opamp sorunu gibi düşündürüyor.
Opampı değiştirdim ama sorur hala düzelmedi başks bi sorun var. bu güç kaynağını kullanan arkadaşlar varsa bi denesinler onlarda aynımı davranacak

Yıldırım 6 amper cihazların kronik sorunları arkadaki transistörler bozuluyor 6 amperlik giriş diotlari bozuluyor bdx53 transistör oluyor genelde arkadaki transistorleri süren transistör to220 kılıfında olanlara bak saglammi diye sorun görmezsen lm324 değiştirilip denenmesi gerekir taş dirençlerin bacaklarında soguklehim varmı diye de bir kontrol et
Opampı değiştirdim ama soeun çözülmedi hala aynı. Bu güç kaynağını kullanan arkadaşlar varsa onlarda bi denesin varmıaynı sorun

Forum istatistikleri

Konular
128,249
Kullanıcılar
450,060
Son üye
ali karaöz

Yeni konular

Geri