güç devresi var mıdır?

iyi akşamlar bu devrenin güç devresi var mıdır varsa atarmısınız lütfen...

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    5.5 KB · Görüntüleme: 44
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Kitaplarına bak,ileri geri (enversör) motor yol verme devresi. Balık isteme, balık tutmayı sor.

öncelikle merhaba bu devreniz dahlander motor düşük devi yüksek devir kontrol devresi illaki güç devresi var .Dahlender motorlar bir sargıdan ki ayrı devir elde edilen motorlardır düşük devire göre sarılırlar klemense 6 uç çıkarılır zxy uçları içeride kısa devre uvw uçlarına fazları verirsen dd fazı kesip uvw uçlarını kısa devre edip u2,v2.w2 uçlarından fazları verirsen yd çalışırlar yaralı olmuş olmak dilegiyle saygılar ( üzgünüm bu şekil yükleme vs işleri pc yapamıyorum)

Evet, dogru,Ben DD ve Yd butonlarına dıkkat etmedım. Ama sonucda kıtaplarınızda bulursunuz.

iyi akşamlar bu devrenin güç devresi var mıdır varsa atarmısınız lütfen...
R17yX6.png

Mustafa, bu verdiğiniz 3 kntaktörlü çift devirli motor şeması. Soru soran arkadaşın kumanda çiziminde 2 kontaktör var . Herhalde çüzümleri alırken karışdırdınız bir daha bakrmısın.

bu güç devresi iki kontaktörlü k kontakları yd olarak degiştirilmeli yd çalışmadan dd devreden çıkacak sonra yd devreye girecek bu verdiğniz devre zaten güç devresi saygılar

Forum istatistikleri

Konular
128,164
Kullanıcılar
449,927
Son üye
yusuf2023

Yeni konular

Geri