Görev yöneticisi otomasyonu!

athenamsx

Üye
Her bilgisayar açıldığında gereksiz program ve servisleri tek tek elle kapatmak istemiyorum. Var mı bir yolu yordamı bu işin?

Runtime killer
Fotoğraflar
Antimalware system
IDM
Defender cart curt...

İdm sadece ihtiyacım olduğunda açıyorum başlangıçta açılmasın.
Runtime killer ne bilmiyorum ama kapatsam da açılıyor zıpçıktı gibi...
Fotoğraflar yerine Honeywiev kullanıyorum en azından daha hızlı açıyor.
Pek indirme işlemi yapmıyorum yaparsam sadece url dönüştürüp bilindik sitelerden mp3 ya da cihazın driverlerı vs. indiririm. Yani defenderi kökten kapatacağım.

Özetle: Ben 750 tane servisi başlangıçta açılsın diye beklemek yerine en azından tek bir servis çalışsın o da bu servis ve programları yok etsin istiyorum.
Zaten sistem özellikleri zayıf :)

Merhaba En basit yolu; CCleaner Ücretsiz olan indirin. Priform Web Sitesi üzerinden.
Daha sonra sol tarafta Araçlar->Başlatma'ya tıklayın. Üst Tarafta Windows Seçili olduğundan emin olun.
Daha sonra Açılmasını istemediğiniz programlara Sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin. Veya Silin .

Merhaba En basit yolu; CCleaner Ücretsiz olan indirin. Priform Web Sitesi üzerinden.
Daha sonra sol tarafta Araçlar->Başlatma'ya tıklayın. Üst Tarafta Windows Seçili olduğundan emin olun.
Daha sonra Açılmasını istemediğiniz programlara Sağ tıklayıp Devre Dışı Bırak seçeneğini seçin. Veya Silin .
Ccleaner denedim bilgisayar kapanıp açılınca maalesef yeniden başlıyor hepsi.

Öyle bir problemle karşılaşmadım bugüne kadar :confused:. İşletim sisteminiz nedir acaba?
Link paylaşmak yasakmı bilmiyorum ama ücretsiz olduğu için paylaşıyorum.
Microsoft Autoruns programını deneyebilirsiniz.
İndirme Linki

Windows 10 64 bit Home sürüm.
Yarın tekrar deneyeceğim ccleaner'ı yine aynı olursa Autoruns deneyip sonucu aktarırım. Teşekkürler.
Düzenleme: Link paylaşımı yasak değil sanırım. Daha önce paylaştım hiç sıkıntı olmadı.

Windows 10 64 bit Home sürüm.
Yarın tekrar deneyeceğim ccleaner'ı yine aynı olursa Autoruns deneyip sonucu aktarırım. Teşekkürler.
Düzenleme: Link paylaşımı yasak değil sanırım. Daha önce paylaştım hiç sıkıntı olmadı.
Windows 10 Görev Yöneticisinde Başlangıç Sekmesi Altında Görünüyordu yanlış hatırlamıyorsam. Oradan denediniz mi acaba?

Evet oradan devre dışı bırakıyorum sonra ccleaner ile listeden siliyorum hepsini fakat 2 gün sonra idm hop diye yine o listede yerini almış ve etkinleştirmiş kendini paşam takılıyor orda :)
Sadece başlangıç için değil solda ilk sekme işlemler olması lazım orayı da temizlemek istiyorum. Windowsun olmazsa olmaz bileşenleri ve benim açtıklarım kalmalı yani. Gerisi çöp. Anti malware açılıyor pc yeni formatlıyken de açılıyordu nasıl oluyorsa virüsün imkanı yok pcde.

Evet oradan devre dışı bırakıyorum sonra ccleaner ile listeden siliyorum hepsini fakat 2 gün sonra idm hop diye yine o listede yerini almış ve etkinleştirmiş kendini paşam takılıyor orda :)
Sadece başlangıç için değil solda ilk sekme işlemler olması lazım orayı da temizlemek istiyorum. Windowsun olmazsa olmaz bileşenleri ve benim açtıklarım kalmalı yani. Gerisi çöp. Anti malware açılıyor pc yeni formatlıyken de açılıyordu nasıl oluyorsa virüsün imkanı yok pcde.
Çok enteresan. Eğer programı güncellemiyorsanız böyle bir problem olmaması gerekiyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,921
Son üye
TursuBidonu

Yeni konular

Geri