Ftr fotosel röle

Mcraz83

Üye
İyi çalışmalar arkadaşlar..işyerimde dış aydınlatmalar kael marka ftr fotosel röle bağlantısı üzerinden çalışıyor.gözden gelen kabloların bağlı olduğu uçların arasında ki direncin sıfır olduğunu gösteren ışık yanıp sönmeye başlayınca lambalarda doğal olarak sürekli yanıp söndü.gözden gelen kablonun birini söküp gözü iptal ettiğim zaman lambalar sürekli yandı.göz arızalı diye sıfır göz alıp taktım ama aynı olay devam ediyor.rölenin içinde göz uçları arasındamı kopukluk var acaba yada rölemi arızalı.yardımcı olursanız çok sevinirim.teşekkürler

acaba röle çıkışına fazla yükmü bağladınız. aydınlatmaların bir kısmını iptal edip deneyin. aydınlatma ışıkları röle okuyucu gözü etkiliyorda olabilir. gözün önüne fazladan kırmızı cam koyun.

Son düzenleme:
acaba röle çıkışına fazla yükmü bağladınız. aydınlatmaların bir kısmını iptal edip deneyin. aydınlatma ışıkları röle okuyucu gözü etkiliyorda olabilir. gözün önüne fazladan kırmızı cam koyun.
15 yıldır aynı yükler bağlı,15 yıldır göz aynı yerinde.. böyle olunca ilk şüpheli göz dü ama onuda sıfırladım.geriye röle kaldı
15 yıldır aynı yükler bağlı,15 yıldır göz aynı yerinde.. böyle olunca ilk şüpheli göz dü ama onuda sıfırladım.geriye röle kaldı
Gözün üzerine koyu renkli bişeylerle kapatayım desem,15 yıldır neden olmadı.o aklıma takılıyor
Ko

Son düzenleme:
Usta sorunu buldum.gözün biraz ilerisindeki lambadan etkileniyormuş.göz 15 yıllık falan olduğu için muhtemelen dışındaki plastik koruma, deforme olmuş ve ışığı kırmamış.yeni taktığım gözünde plastik koruması şeffaf gibi geldi gözüme.dediğim lambanın sigortasını kapattım bugün ve hiç sorun olmadı

Usta sorunu buldum.gözün biraz ilerisindeki lambadan etkileniyormuş.göz 15 yıllık falan olduğu için muhtemelen dışındaki plastik koruma, deforme olmuş ve ışığı kırmamış.yeni taktığım gözünde plastik koruması şeffaf gibi geldi gözüme.dediğim lambanın sigortasını kapattım bugün ve hiç sorun olmadı
Şimdi ise gözün o lambadan etkilenmemesi için ne yapmalıyım acaba.kırmızı boya ile boyasammı yoksa gözün üzerine şapka gibi sactan örtümü yapsam daha iyi olur,yada farklı bir yöntem

Forum istatistikleri

Konular
128,123
Kullanıcılar
449,832
Son üye
SametKepenek

Yeni konular

Geri