FSP Champ 3000 Online UPS aydınlatma titretme sorunu

Axelnared

Üye
Merhabalar,

Yaklaşık bir ay evvel aldığım FSP Champ 3k online kesintisiz güç kaynağına bir pc kasası, bir monitör, bir modem ve bir tane de harici HDD bağlı. Elektrik kesildiğinde sıkıntısızca yarım saat bunları çalıştırdı. Daha fazla da çalıştırması lazım ancak ben sonuna kadar beklemedim.

Gelelim ürünün sıkıntısına. Ben dün masamın başında bulunan aydınlatmayı da upse bağlı olan uzatmaya taktım. Sonra farkettim ki ampul titreme yapıyor ara ara. PC nin açık yada kapalı olması fark etmiiyor. Ancak PC açıkken daha belli oluyor titreme.
Bu titremeyi elektrik kesildikten sonra yapıyor mu onu daha test etmedim.

Aklımdaki soru voltaj kaybından kaynaklı bir düşüş yaşıyorsa ups, bu pcye de sıkıntı verir mi?
Online ups doğru sinüs verdiği için mi bu ampul titremesi oluyor?
UPS bir uzatma kablosu ile prize bağlı, PC ve monitor direkt upsin arkasına modem ve aydınlatma bir uzatma kablosu ile upse bağlı, bunlardan kaynaklı sorun olabilir mi?

Bir de bu titreme her saniye olmuyor, ara sıra oluyor ancak bazzen sıklaşıyor.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler. İlk ups deneyimimde umarım sorunlu bir ürünle uğraşmıyorumdur.

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,603
Son üye
devrim25

Yeni konular

Geri