Fraday kafesi 3mm saç ile olur mu?

abuzerefendi

Katılımcı Üye
Katılım
22 Ara 2012
Mesajlar
451
Puanları
99
Yaş
39
Yeni yaptirdigim evimde çalışma atölye me ( çatı arasına ) 3mm saç ile fraday kafesi yapmayı düşünüyorum. Binanın toprak hattina bunu bağlamayı düşünüyorum. Bu durumda aklımda 3 soru var
1 sık örülmüş fraday kafesi en güzel elektromanyatik dalgaları yakalar ibaresi uyarınca metal saç plaka en güzel fraday kafesi olmuş olur mu yoksa illa ağ şekli yani delikli mi olması gerekir?
2 binanın topraklama hattı fraday kafesi yani saç levhaya lehimle bağlandığınızda yeterli olur mu
3 çatı altında saç levha olması üzerindeki ahşap ve brass kiremite rağmen yıldırım çekici olmuş olur mu? Yani elektromanyatik ile kanserden korunalim derken yıldırıma maruz kalmayalım.
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler
 
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Kafes adı tamam da örgü olamsı gerekmiyor bir küp düşün bunun her tarafını metal (saç olur folyo olur) ile kaplarsan e-manyetik dalgaları geçirtmeyecektir. Kurşun iceren duvar boyaları varmış (sağlık açısından zararı var mı bilemiyorum) bu da faraday kafesi oluşturur, lakin böyle bir şey yapmak modern haaytın getirdiği bazı teknolojik cihazları kullanılmaz hale getirir.

Örneğin cep telefonu çekmez, modemin wifi sinyallerinin menzili azalır sınırlanır vb.

Faraday kafesinde bildiğim topraklama ihtiyacı yoktur.
 
Örneğin cep telefonu çekmez, modemin wifi sinyallerinin menzili azalır sınırlanır vb.

Faraday kafesinde bildiğim topraklama ihtiyacı yoktur.

Zaten maksadım da tam olarak bu. Topraklama olmadan yakalanan elektronlar toprağa nasıl geçecek? Birde yıldırım düşmesine etken olur mu ki?
 
K
Kanserle mücadele seminerine bir daha gitmem. Elektro manyetigin etkisini görmem. Kafese de ihtiyacım kalmaz uzun uğraş bu iş ya
 

Forum istatistikleri

Konular
126,680
Mesajlar
904,587
Kullanıcılar
447,478
Son üye
anka6769

Yeni konular

Geri
Üst