Fp2 pwm output

hdalli

Üye
Selam, Fp2 ile PID ısı kontrolü yapmak istiyorum.SSR'leri sürmek için Plc'nin digital outputlarında röle yerine nasıl bir bağlantı uygulayabilirim.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Merhaba Hdalli

Çıkışlarda röle yerine transistör kullanman daha doğru olacaktır.

Ama işin en doğrusu analog çıkış modülü kullanman ve SSR lerininde analog girişle sürülebilen SSR lerden olması,bu senin çok çok sağlıklı bir PID yapmana imkan tanıyacaktır.Tabi buda aşırı bir maliyet getirir:)

Transistör bağlantısı için örnek verebilirmisiniz?

Örnek bağlantıdan kastın nedir anlayamadım.Biraz daha konuyu açabilir misin

Digital output modülünden 24v ile SSR yi sürmek istiyorum. SSR ile digital output modülünü izole etmek için transistör veya optokuplör türü devre kullanmak istiyorum.PID için çok sık tetikleme olacağından röle kullanma şansım yok.

röle kullanma derken plcyi transistör çıkışlı almalısın demiş üstat

Merhaba Hdalli

Transistör çıkışlı PLC ile SSR sürülmesi istendiğinde araya extra bir izole devresine gerek yoktur.Çünkü %99 bütün SSR lerin giriş kısmı ile çıkış kısmı arada kullanılan bir optokuplör vasıtası ile izole edilmiştir.

İllaki kullanacağım diyor isen Transistör modülü imal eden firmalarda birinden bu ara modülü bulabilirsin.

Teşekkür ederim. Saygılar.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri