FM 350 Counter Modülünü Parametrelendirme?

elimdeki modül fm350-1 ve yazılımını kurulu

ana programda call fc2, fc1 veya fc1 yazdığımda değişik parametreleri girmemi istiyor bu parametreler benim problemimi çözecek diye düşünüyorum IFM lerde olduğu gibi bi hızlı sayıcı sanıyodum fakat yanıldığımı gördüm bu modül çok fazla parametre istiyo

Configuration Package for FM 350-1 and FM 450-1 Counter Modules

Siemens - Industry Automation and Drive Technologies - Service& Support - Automation Service, Automation Support, Simatic Service, Simatic Support, Technical Support, Technical Consulting

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
kimse kullanmadı daha önce sanırım fakat şunları söylemek gerekirse konuyu açtığımdan beri projenin ismi gerçek projemi diyip duruyosunuz ben sadece kullanmayı öğrenmek istediğimi her seferinde dile getirdim örneğin son cevaba hitaben mantıklı olmak gerekirse bu modülü kullanan ve ilk mesajında hardware ayarlarını yaptığını söleyen birinin(benim) modülün yazılımını yüklememesi gibi bi saçmalık mantıksızllık olabilirmi ? bu konularıda anlamak tabiki zor

ilgilenen herkeze teşekkürler saygılar..

Ekteki projeyi incele ve kontrollerini yap.

Ekli dosyalar

• Zen23_01.zip
    65.4 KB · Görüntüleme: 139
  • FM 350-1 Function Module.pdf
    41 KB · Görüntüleme: 112
Son düzenleme:
bu örneği aynen kullandım 24 volt encoder bağladım fakat actual değeri göremiyorum fb bloğunda counter in parametreleri çağrılmış ob deki parametreleri bi daha girmem gerekirmi?

Konfigrasyonda yaptığın adrese,swgate,hwgate,db no? baktınmı daha önce yazmıştım. Ençok buralarda hata yapılıyor. Dahaolmadı yaptıgın projeyi gönder çalışır halde sana göndereyim nerede hata yaptığını anlarsın.

ago dediğin şeylere özellikle dikkat ettim ama açık sözlü olmak gerekirse yapamadım yada bi yerleri atlıyorum bana bu modülle encoder sinyallerinin yönünü kendi belirlicek şekilde sayan en basit haldeki( sadece saydığını görmem yeterli) yazılımı yapmam lazım desem daha doğru olur bu bütün problemimi kökten çözecek..

zaten örnek gösterdiğin program parçası bütün işi yapan program önemli olan modül adres bilgileri ve dananım konfigrasyonu. Birde encoder baglamadanda inputa +24v pulsler vererek sayicinin çalışmasınıda testedebilirsin.

Sen saydığınıgör yönü hallolur zaten.

dediğiniz gibi sadece blok içeriğini kullanarak buton yardmıyla 24 v uygulayıp yukarı doğru saydırdım fakat yönünü değiştiremedim

bir butonda bağlayıp diger puls girisine bagla (yani sayan girisin A0 da ise ) ikinci butonu B0 a bağla ve A yukarı doğru sayacak B ise asagı dogru sayacak. bu sonucu aldıktan sonra encoder baglaya bilirsin.kolay gele

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,349
Kullanıcılar
450,195
Son üye
dijitalpark

Yeni konular

Geri